مفاهیم سئو

موتور جست و جو
موتور جست و جو search engine یک نوع نرم افزار تحت وب است که با توجه به کلمه یا عبارت وارد شده توسط کاربر سعی میکند بهترین نتیجه را به او نمایش دهد.از معروف ترین موتورهای جست و جو میتوان به گوگل اشاره کرد که حتما نام آن را شنیده اید و نمونه های دیگری مانند : بینگ, یادنکس, یاهو و ... هم وجود دارند.
حذف URL از گوگل
برای حذف url از گوگل و عدم نمایش آن در نتایج میتوان آن را حذف کرد تا دیگر نمایش داده نشود.این ابزار در گوگل وبمستر تولز وجود دارد و استفاده از آن میتواند خطرناک باشد زیرا اگر صفحه ای بصورت اشتباهی از گوگل حذف شود احتمالا تاثیرات بسیار بدی در نتایج آن سایت در گوگل خواهد داشت که جبران آن زمان زیادی طول میکشد.
سایت GTMetrix
یکی از معتبرترین ابزارهای رفع ایرادات سرعت سایت و فهمیدن آن سایت gtmetrix است که توسط بسیاری از مدیران سایتها استفاده میشود.در این سایت معیارهای مختلفی برای سنجش سرعت سایت بررسی میشود و در نهایت گزارش آن و روشهای اصلاح ایرادات به کاربر نمایش داده میشود و با کمک آن میتوان ایرادات سرعت سایت را اصلاح و رفع کرد.
گوگل سندباکس
گوگل برای جلوگیری از رتبه گرفتن و فعالیت سایت های اسپم آنها را در سندباکس sandbox قرار میدهد و این بازه زمانی ممکن است 3 تا 6 ماه طول بکشد.در این دوره گوگل به سایت رتبه خاصی نمیدهد و معمولا رتبه ها نوسان بسیار زیادی دارند و هدف این کار جلوگیری از ایجاد سایت های اسپم است که فقط با هدف کسب درآمد ایجاد شده اند.
عوامل موثر بر سئو
در سئو سایت عوامل بسیار زیادی دخیل هستند و گوگل بیش از 200 فاکتور مختلف را برای رتبه دادن به یک سایت در نظر میگیرد. در این بخش از مطالب سئو24 نکات و فاکتورهای تاثیر گذار بر روی سئو را آموزش می دهیم.زمانی که کاربر عبارتی را سرچ میکند گوگل با استفاده از فاکتورهای مختلف نتایج را فیلتر کرده و بهترین نتایج را نمایش میدهد.
کدهای UTM
برای اینکه بتوانیم آنالیز دقیقی از لینکهای تبلیغاتی در ایمیل و بنر داشته باشیم از کدها و پارامترهای utm استفاده میکنیم و با کمک آن به داده های آماری میرسیم.این کدها باید بصورت دستی و طبق قواعد خاصی ساخته شوند تا در نهایت شخصی که کمپین ها را مدیریت میکند بتواند تشخیص دهد که چه میزان ورودی برای هر یو تی ام ارسال شده است.
ریچ کارد
گوگل سعی کرد با استفاده از ریچ کارد ها richcard در نمایش نتایج زیبایی بصری ایجاد کند و بصورتی نتایج را نمایش بدهد که کاربران بتوانند نتیجه دلخواه و مناسب را خیلی سریع تر و بدون اینکه نیاز باشد وارد سایت شود انتخاب کند و ریچ کارد ها به خصوص در جست و جوهای موبایلی تاثیر گذار و کاربردی هستند.
وبمستر
وبمستر webmaster به شخصی گفته میشود که وظیفه مدیریت مقالات و محتوی سایت و کنترل بخشهای مختلف آن را در اختیار داشته باشد.وبمستر وظیفه کنترل بر روند تولید محتوی و همچنین وضعیت امنیتی و پیشرفت سایت را برعهده دارد و باید ایرادات احتمالی را هم به تیم برنامه نویسی منتقل کند و به نوعی تمام مسئولیت سایت بر عهده او است.
افزایش بازدید سایت
افزایش بازدید سایت میتواند از طریق خرید بازدید فیک یا از طریق روشهای طبیعی و تولید محتوی باشد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.بازدید فیک شاید در ظاهر بتواند به رتبه الکسا کمک کند ولی گوگل این بازدیدها را تشخیص میدهد و رتبه سایت را به شدت افت میدهد.
سئو منفی
سئو منفی negative seo به معنای راهکارهایی است که رقبا برای از میدان به در کردن سایتها استفاده میکنند.تکنیک های بسیار زیادی برای سئو منفی وجود دارد از جمله ساخت بک لینک بسیار زیاد توسط نرم افزارهای خاص برای سایت های رقیب و مدیران سایتها باید همیشه مراقب وضعیت سایت و رتبه ها باشند تا جلوی این حرکات منفی را بگیرند.
تکنیک های سئو
برای سئو تکنیک های مختلفی وجود دارد و با توجه به نوع پروژه و میزان سختی آن میتوان از یک یا چند مورد از این تکنیک ها استفاده کرد.سئو کارها یا کلاه سفید هستند که قانونی کار میکنند یا کلاه سیاه که روشهایی خلاف قوانین گوگل برای گرفتن سریع رتبه استفاده میکنند که معمولا نتایجی که کسب میکنند پایدار نیست و ریسک دارد.
معرفی الگوریتم های گوگل
معرفی کامل آخرین الگوریتم های گوگل و جدیدترین تغییرات الگوریتم ها در گوگل که از جهت سئو و بهینه سازی سایت اهمیت بسیار بالایی دارند و سئو کارها به دنبال آنها هستند. در این مطلب به معرفی این الگوریتم ها پرداخته شده است.
برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.