چرا سایت شما در جستجو رتبه خوبی ندارد؟ رتبه گوگل سایت را چگونه بهتر کنیم؟

شاید برای شما هم این مشکل پیش آمده باشد که مطلبی را در سایت یا وبلاگ خود منتشر میکنید، ولی زمانی که آنرا در گوگل و یا سایر موتورهای جستجو، جستجو میکنید، رتبه خوبی در جستجو ندارد و یا اصلا نمایش داده نمیشود، و یا گاهی این مشکل برای صفحه اصلی سایت نیز اتفاق می افتد. علت چیست و چگونه این مشکل را حل کنید؟

چرا سایت شما در جستجو رتبه خوبی ندارد؟

گوگل و سایر موتورهای جستجو، تلاششان این است که بتوانند سایت های با کیفیت و مرتبط با کلمه جستجو شده توسط کاربر را معرفی کنند. اینها همه روزها الگوریتم های خود را بروزرسانی میکنند تا بتوانند در معرفی سایتهای با کیفیت و مرتبط با کلمه جستجو شده توسط کاربر، دقیق تر و بهتر عمل نمایند و در این موضوع، موتورهای جستجو مختلف با همدیگر رقابت دارند. اگر سایت شما در جستجو ظاهر نمیشود، ادامه این مقاله را از سئو ۲۴ بخوانید.

[گام اول]- اطمینان حاصل کنید، سایت و نوشته های شما ایندکس شده است: اگر سایت شما تازه تاسیس شده کمی صبر کنید تا ایندکس نشود این کار ممکن است تا ۳ روز زمان ببرد؛ گاهی اوقات شما مطلبی را در سایت خود منتشر میکنید، ولی در جستجو ظاهر نمیشود، یکی از علت های آن اینست که مطلب شما اصلا ایندکس و ثبت نشده باشد. این مشکل معمولا زمانی پیش می آید که نوشته ی شما جدید باشد و روبات گوگل تا کنون متوجه نشده است که شما مطلب جدیدی را منتشر ساخته اید. پس لازم است که شما ابتدا اطمینان حاصل کنید که مطلب شما توسط گوگل خوانده و ایندکس شده است یا خیر؟ برای اینکار به گوگل مراجعه نموده و آدرس سایت خود را کنار info: جستجو کنید. برای مثال اگر خواستید بدانید نوشته آموزش بهینه سازی سایت سئو 24 در گوگل ایندکس شده است یا خیر باید اینطور در گوگل جستجو کنید.

site:https://www.seo24.ir/page/226/آموزش-سئو

در خصوص افزایش سرعت ایندکس بعدا خواهیم نوشت.

[قدم دوم]- اطمینان حاصل کنید که سایت شما و نوشته های آن برای گوگل، قابل ایندکس باشد: گاهی پیش می آید که مدت زیادی عمر سایت شما میگذرد ولی بازم هم صفحه اصلی سایت شما در گوگل ایندکس نیست؛ و یا گاهی زمان زیادی از منتشر شدن مطلب جدید شما در سایت میگذرد ولی باز هم اندیکس نمیشود. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که نوشته جدید تان و یا سایت توسط گوگل قابل ایندکس است، موراد زیر را بررسی کنید.

۱- بررسی کنید که آدرسی که ایندکس نمیشود در بخش Crawl Errors گوگل سرچ کنسول پیغام خطا (مانند ۴۰۰/۴۰۳/۴۰۴ و …) نداشته باشد، و سالم باشد. آموزش سرچ کنسول گوگل را در سئو 24 بخوانید.

۲- فایل Robots.txt سایت خود را بررسی کنید، تا از طریق روبات سایت، مسدود نشده باشد.

۳- اطمینان حاصل کنید که در

آدرس مطلب شما meta tag مسدود کننده ایندکس مانند وجود نداشته باشد.

[گام سوم]- اطمینان حاصل کنید که مرور سایت و نوشته های آن توسط روبات گوگل و کاربر آسان باشد: سایت ها و نوشته هایی که مطالعه آن برای تمامی کاربرها به دلیل نیاز داشتن به نصب افزونه خاصی بر روی مرورگر یا پسوند غیر متنی داشتن میسر نیست، رتبه خوبی در جستجو کسب نمیکنند. (مانند سایت هایی که برای مشاهده آن میبایست افزونه Silverlight یا فلش پلیر نصب کرد، یا سایتهایی که به جای متن از عکس استفاده کردند).

[گام چهارم]- اطمینان حاصل کنید آدرس سایت و یا نوشته، درست است و تغییر نکرده است: اگر ساختار سایت را تغییر میدهید و یا آدرس نوشته ها را تغییر میدهید و یا برای سایت یک دامین جدید ثبت میکنید و میخواهید دامین را تغییر بدهید، باید به گوگل و سایر موتورهای جستجو بفهمانید که آدرس تغییر داده شده است که آنها هم آدرس جدید را ایندکس کنند. اگر آدرس نوشته ای را تغییر دادید برای اینکه آدرس جدیدش در گوگل ایندکس ظاهر شود، باید از هدایت آدرس (ریدایرکت ۳۰۱) استفاده کنید.

[گام پنجم]- اطمینان حاصل کنید برای کاربر نوشتید نه گوگل: قبلا در نوشته سئو برای گوگل یا کاربر به توضیح این بحث پرداخته بودیم ولی در اینجا مختصرا بیان میکنیم. گوگل نوشته های را که مخصوص برای خودش تولید شده باشد دوست ندارد، ولی نوشته هایی که برای کابر تولید شده باشد، گوگل آنرا دوست دارد. برای اینکه بفهمید واقعا برای کاربر نوشتید، نوشته آموزش بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و نوشته اشتباهات رایج سئو را دقیق مطالعه و سایت خود را بهینه سازی کنید.

[گام ششم]- اطمینان حاصل کنید که سایت شما ویروسی نشده باشد: گوگل از سایتهایی که به کاربر آسیب برساند و یا ویروسی باشد، رتبه شان را در جستجو کم میکند و ممکن است به صورت کامل از ایندکس حذف کند. در مورد اینکه چگونه بدانید سایت شما ویروسی شده یا خیر، بعدا خواهیم نوشت.

و یک حقیقیت سئو! موتورهای جستجو اکنون خیلی هوشمند شده اند، و فریب دادن آن برای سایت ریسک و خطر زیادی دارد و اغلبا شناسایی و جریمه میشوند. پس بهتر است همیشه از روش سئو کلاه سفید استفاده کنید تا سئو کلا سیاه. یک باشید تا یک ظاهر شوید! عالی باشید که رتبه عالی داشته باشید! باور کنید سایتهایی را که میبینید رتبه عالی دارند ۹۸%-۹۹% آنها قوانین گوگل را رعایت کرده اند و واقعا کیفیت عالی دارند و آن عده محدود سایتهایی که از کیفیت عالی برخوردار نیستند، شک نکنید که به زودی شناسایی خواهند شد و از چشم گوگل خواهند افتاد. پس شما هم عالی عمل کنید تا عالی نتیجه بگیرید. عالی سایت تهیه کنید تا رتبه عالی در جستجو داشته باشید. این یک قانون است، کار خوب نتیجه خوب دارد.

امیدواریم که با رعایت نکات گفته شده بتوانید سایت خود را در گوگل در رتبه های عالی ببینید.

همچنین بخوانید
CTR یا نرخ کلیک چیست؟ چگونه نرخ کلیک سایت خود را افزایش دهیم؟ در این مقاله به طور کامل به مفهوم CTR و نحوه افزایش آن می‌پردازیم.
با تکنیک های برتر SEO 2023 در سئو24 آشنا شوید و آن را در استراتژی سئو قرار دهید و ترافیک وب سایت را به حداکثر برسانید:E-E-A-T، محتوای مفید و اعتبار نویسنده.
ChatGPT چیست و چرا سئوکاران باید به آن اهمیت دهند؟ چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی چگونه کار می کند و چه کارهایی می تواند انجام دهد؟ این مطلب از سئو24 را بخوانید.
در این مطلب از سئو24 به اهمیت لینکسازی داخلی، تکنیک ها و بهترین شیوه های لینکسازی داخلی برای سئو در سال 2023 نگاهی بیندازید.
captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلاماحتمال زیاد بخاطر تغییر و بروزرسانی الگوریتم گوگل بوده است. برای حل مشکل، اشتباهات سایت خود را بررسی کنید، مطالب کپی را حذف و یا لینک منبع را قرار دهید و در کل قوانین گوگل را رعایت کنید تا شاید مشکل شما حل شود.سایتی که ایجاد میکنید مهم نیست در کجا ساخته میشود، مهم اینه که سایتتون رو با مطالب جدید، غیر کپی، کمی طولانی بروزرسانی کنید، لینک بیلدینگ درست انجام بدهید و در شبکه های اجتماعی فعال باشید.

جعفر
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلامادمدین جان۱ سوالآمار ورودی بلاگفای من در تابستان روی ۷۰۰ بود.از ۱۹ مرداد ناگهان اومد روی ۵۰ نفر و تا الان تغییری نکرده.میخوام ۱ پیج جدید درست کنم.کدومش بهتر؟ پیج بلاگفای جدید یا سایت خود گوگل؟ <a href="https://sites.google.com/site" rel="nofollow">https://sites.google.com/site</a>میشه علت دقیق اش رو از گوگل پرسید؟یا فهمید تا کی به این صورت باقی میماند؟با تشکر فراوان

مهدی
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

خیلی ممنون از راهنمایی خوبت.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

علیک سلام.سایت فروشگاهی بخاطر بخاطر بعضی محصولاتی که دارن جواب نمیدم.

مهدی رمضان زاده
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

بسیار ممنون دوست عزیز.مثل همیشه مطالبت مفید و ارزشمند هستند

مهدی
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

با سلام .از سایت خوب شما سپاسگذارم.یک سوال داشتم.من حدودا یک ماه پیش یک دامنه به نام خریدم و چون قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی رو داشتم دامنمو روی هاست یکی از فروشگاه های اینترنتی پارکش کردم و با کارایی که کردم تونستم رتبه آلکسای سایتم رو تا الان به ۳ میلیون برسونم ولی مشکلی که وجود داره اینه که وقتی من آدرس کامل سایتو در گوگل می نویسم آدرس سایتو میاره ولی وقتی موضوعی رو مینویسم که تو سایتم هست و یا اسم سایتمو به صورت فارسی می نویسم اصلا گوگل پیداش نمیکنه.یعنی من ورودی گوگل ندارم.میشه لطفا کمکم کنید.آیا کار دیگه ای باید انجام بدم تا در نتایج گوگل پیدا شم.لطفا منو کمک کنید و بگید اشکال کار من کجاست.من می خوام ورودی گوگل داشته باشم تا محصولات سایتم به فروش بره.لطفا راهنماییم کنید.مرسی.منتظر جوابم.

سارا
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

با تشکر من از ایران هستم هم این مطلب و هم مطلب وبمستر تولز خیلی بدردم خورد همیشه موفق باشید

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

علیک سلامفایل روبات شما باز میشه احتمالا…

امیررضا
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

با عرض سلام و خسته نباشیدگوگل به من گفت فایل robots.txt شما ارور میدهد.متن ارور:Over the last 24 hours, Googlebot encountered 1 errors while attempting to access your robots.txt. To ensure that we didn’t crawl any pages listed in that file, we postponed our crawl. Your site’s overall robots.txt error rate is 100.0%.باید چکار کنم؟؟؟ممنون

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

علیک سلامصبر پیشه کنید درست میشه 🙂

ثبت شرکت در کرج
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

با سلاماز مطالب مفید سایت شما بسیار استفاده کردم .امیدوارم که موفق و موید باشید.

نوید
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلاممن وبسایت داشتم که خیلی خوب توی گوگل نمایش داده میشدتا اینکه سرور هاستم بلاک شدو انتقال سرور دادمالان سایت من info:www.gamerise.irنیتجه به زبان روسی نمایش داده میشهباید چکار کنم؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلامببینید، چه کارهایی در این اواخر انجام دادید، بک لینک خریدید، بک لینک فروختید؟ کپی کردید؟ مطالب بی کیفیت داشتید؟ آیا سایت شما قوانین گوگل را نقض میکنه؟!

hassan
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شمایه دو هفته ای هست که این سایتو راه اندازی کردم . اولاش بازدیدم خیلی خوب بود مخصوصا از گوگل ۱۰۰ نفر روزی ورودی داشتم حتی تو موضوع اندروید وقتی تو گوگل سرچ میکردم صفحه دوم یا سوم بودم- اما بعد یه هفته ورودیم ۱۰ نفر شد الان از گوگل بازدیدم خیلی کمه. میخواستم کمکم کنید اگه میشه یه نگاه به سایتم بندازین وبگین مشکلش چیه؟

محمد نعمان رحیمی
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

ایول! بابا تو دیگه کی هستی!

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

عزیز جان برای چنین موضوعاتی لطفا ایمیل بزنید.من سایتی تفریحی که کپی نکنه، موزیک نزاره، عکس نامحرم و مشکل شرعی دار نزاره، تگ نزنه، پست اختصاصی بیشتر از ۲۰۰ کلمه بنویسه؛ شخصاً با قیمت نازل سئو میکنم 🙂

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

دلایلی دارد.

محمدمهدی
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

خب ما الان سایت تفریحی داریم اکثرا جاها سئو نمیکنن میشه راهنمایی کنید

محمدمهدی
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام خدمت شمامطالب شما عالی هست و من دنبال میکنمشما چرا سایت های تفریحی را سئو نمیکنید؟

freeman
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

مفید بود ممنون

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام اینا فقط بازدید هستند و در بعضی اوقات ممکنه در رنک آلکسا تاثیر گذار باشه… و چون Bounce Rate کمی داره از نظر گوگل جالب و مفید به نظر نمیرسه!

عرفان
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

خیلی وبلاگت خوبهThank you Ali Jan

محمد
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام خسته نباشی داداش مطالبت عالی هستن… یه سوال داشتم این بازدید هایی که جدیدا برخی سایت ها ارائه میدهند یعنی صفحه برات ۲۰ثانیا باز میشه و یک بازدید حساب میشه بعد یه صفحه دیگه آیا اینا برای گوگل اثر مثبت دارن یا منفی؟؟؟ آیا تو رنک الکسا و گوگل اثر میذارن؟؟؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

اگه بازدید زیاد باشه و Bounce Rate زیاد نباشه خوبه…

erfan
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

ﮔﻮﮔﻞ ﻛﺎﺭﻱ ﺑﻪ ﺑﺎﺯﺩﻳﺪ ﻫﺎ ﺩﺍﺭﻩ ﻣﺜﻼ ﺑﺎﺯﺩﻳﺪ ﺯﻳﺎﺩ ﺑﺎﺷﻪ ﺭﻧﻚ ﮔﻮﮔﻞ ﺧﻮﺏ ﺑﺸﻪ

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

احتمالا شما پیوند یکتا را تغییر داده اید.

Masoud
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلامآقا سایت من تا چند روز پیش تو گوگل ایندکس میشد ، با همون گزینه info:link جستجو کردماما یه سری تغییراتی دادم که دیگه ایندکس نمیشه و ارور not found میدهاز چی میتونه باشه؟ 🙁

مرتضی از وب شروع
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام داداش عیدت مبارک البته ببخشید دیر تبریک می گم بالاخره ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است (: پست مفیدی بود ممنون ازت .

محمّد مهدی نادری
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام.ممنون خیلی مطلب خوبی بود! کلاً مطلب‌های این سایت همشون خوبند. 😀

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام امید جان، ممنون از حضورت 🙂 این روزا یه خورده کارهای بیرون از اینترنت زیاد شده… زیاد نمیرسم 🙁

omid0098i
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام داداش ممنون مطالبت خیلی مفیده – دنبال می کنم سایتت رو … موفق باشی راستی نیستی 🙂

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.