بک لینک چیست

بک لینک، به معنی لینک ورودی، یک لینک است که از صفحات یک وب‌سایت دیگر به صفحات وب‌سایت شما اشاره می‌کند. بک لینک‌ها می‌توانند از اهمیت زیادی در سئو برخوردار باشند.

موتورهای جستجو بک لینک‌ها را به عنوان یک نشانگر از کیفیت و اعتبار یک وب‌سایت در نظر می‌گیرند. هرچه تعداد بک لینک‌های دریافتی وب‌سایت شما بیشتر باشد، موتورهای جستجو بیشتر احتمال می‌دهند که وب‌سایت شما را برای کلمات کلیدی مرتبط، در رتبه‌های بالاتری قرار دهند.

یکی از داغ‌ترین دغدغه‌های مدیران سایت‌ها و وبلاگ‌ها در بخش سئو بحث بک لینک است. در این مقاله از سئو ۲۴ قصد داریم به این بپردازیم که بک لینک چیست و این مبحث را به صورت کامل با جزئیات مورد بررسی قرار دهیم.

بک لینک چیست؟

بک لینک (Backlink) چیست؟

به زبان ساده بک لینک به پیوندهایی گفته می‌شود که از صفحات سایت‌های دیگر به صفحات سایت شما داده می‌شود. زمانی که از سایت خود به سایت دیگر پیوند می‌دهید، سایت مقابل از سایت شما بک لینک دریافت کرده‌است. موتورهای جستجو از بک لینک‌ها به عنوان معیاری برای ارزیابی اعتبار صفحات وب استفاده می‌کنند. بک لینک این سیگنال را به موتور جستجو می‌دهد که صفحات مقصد، صفحه مناسبی برای سئو بوده و همین موضوع باعث افزایش اعتبار آن صفحه خواهد شد.

بک لینک در سئو چقدر مهم است؟

ارزش بک لینک در سئو می‌توان گفت تقریبا مهم است، تجربه نشان داده سایت‌هایی که بک لینک های طبیعی زیاد دارند و در کنار آن محتوای منظم و جدید تولید می‌کنند، رتبه خوبی دارند.

برای روشن شدن اهمیت Backlink در سئو وب سایت به این مثال دقت کنید:
فرض کنید شما در جلسه‌ای موضوعی را بیان کردید و ۱۰ نفر موضوعی را که بیان کردید تایید کردند و به آن رأی دادند؛ سپس فرد دیگری موضوعی را بیان کرد و ۴ نفر به او رأی دادند و او را تأیید کردند. حال حرف شما ارزش بیشتر دارد یا شخص مقابل؟ جواب واضح است که شما! زیرا افرادی که حرف شما را تایید می‌کنند بیشتر از شخص مقابل است. بک لینک هم به این صورت است؛ تقریبا مانند رأی می‌ماند، هرچه بک لینک‌های شما بیشتر به سایت شما و مطالب شما باشد یعنی اشخاص بیشتری به آن رأی می‌دهند، آن را دوست دارند و مورد تاییدشان است، پس رتبه بهتری را خواهید داشت. بک لینک از فاکتورهایی است که رتبه سایت را مشخص می‌کند.

انواع بک لینک از دیدگاه گوگل

بک لینک‌ها را می‌توان به سه دسته طبیعی، غیرطبیعی و اسپم تقسیم کرد. این سه دسته‌بندی عبارتند از:

 • بک لینک‌های طبیعی، بک لینک‌هایی هستند که به طور طبیعی در نتیجه فعالیت‌های شما در وب‌سایت ایجاد می‌شوند. برای مثال، اگر مقاله‌ای در وب‌سایت خود منتشر کنید که برای کاربران مفید باشد، ممکن است سایر وب‌سایت‌ها به آن مقاله لینک دهند.
 • بک لینک‌های مصنوعی یا غیرطبیعی، بک لینک‌هایی هستند که با هدف بهبود سئو وب‌سایت شما ایجاد می‌شوند. این بک لینک‌ها معمولاً با پرداخت هزینه یا از طریق روش‌هایی ایجاد لینک به صورت دستی توسط کاربران ایجاد می‌شوند.
 • بک لینک‌های اسپم توسط سایت‌هایی که محتوای نامناسب دارند یا لینک‌های خروجی بیش از حد دارند، عمدتا با هدف تخریب رتبه یک سایت ایجاد می‌شوند.

گوگل برای بک‌لینکهای طبیعی امتیاز مثبت، بک لینکهای غیرطبیعی امتیاز منفی و برای بک لینکهای اسپم امتیاز خنثی در نظر می‌گیرد.

دلیل درنظر گرفتن امتیاز خنثی برای بک لینک‌های اسپم این است که رقبا نتوانند بر روی رتبه یکدیگر تاثیر بگذارند و باعث کاهش رتبه یکدیگر شوند.

چگونه بک لینک دریافت کنیم؟

برای دریافت بک لینک، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. برخی از روش‌های موثر برای دریافت بک لینک عبارتند از:

 • تولید محتوای باکیفیت و مفید: محتوای باکیفیت و مفید می‌تواند باعث شود که سایر وب‌سایت‌ها به آن محتوا لینک دهند.
 • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی: فعالیت در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به شما کمک کند تا با سایر وب‌سایت‌ها ارتباط برقرار کنید و بک لینک دریافت کنید.
 • مشارکت در انجمن‌ها و فروم‌ها: مشارکت در انجمن‌ها و فروم‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا با سایر کاربران ارتباط برقرار کنید و بک لینک دریافت کنید.
 • حضور در رویدادهای مرتبط: حضور در رویدادهای مرتبط می‌تواند به شما کمک کند تا با سایر افراد فعال در حوزه کاری خود ارتباط برقرار کنید و بک لینک دریافت کنید.

آیا بک لینک باید خریداری شود؟

اگر به این فکر هستید که با خرید بک لینک در سایت‌های با پیج رنک بالا می‌توانید قدرت دامین و سایت خود را افزایش داده و رتبه بهتری را بگیرید، سخت در اشتباهید! زیرا گوگل و سایر موتورهای جستجو قدرتمند به راحتی سایت‌هایی که جهت کسب رتبه بهتر در جستجو اقدام به خرید لینک می‌کنند را شناسایی نموده و از رتبه آنها می‌کاهد. البته شایان ذکر است اگر مایلید در یک سایت تبلیغات متنی بدهید، با Nofollow سازی لینک می‌توانید دیگر نگران بوجود آمدن مشکلی برای سایت خود نباشید. شاید سوال کنید که اگر بک لینک را خریداری نکنیم پس چگونه می‌توانیم به سایت خود بک لینک دریافت کنیم و به این طریق قدرت سایت خود را افزایش داده و رتبه بالاتری را کسب کنیم؟ جواب این است که شما باید بک لینک‌ها را به صورت طبیعی دریافت کنید؛ یعنی مطالب جدید و کاربردی تولید کنید تا کاربران در سایت‌ها و وبلاگ‌های خود لینک‌های شما را قرار دهند. همچنین از شبکه های اجتماعی می‌توانید برای یک لینک بیلدینگ سالم استفاده کنید.

مشخصه های بک لینک خوب و بد چیست؟

در یک کلام می‌توان گفت لینکی که شما درخواست گذاشتن آن را کرده باشید لینک خراب و به لینکی که کاربران به میل خود می‌گذارند لینک خوب گفته می‌شود. چرا؟ زیرا زمانی که شما جهت گذاشتن لینک خود پول پرداخت می‌کنید توقع دارید که لینک شما در تمام صفحات نمایش داده شود، کلمه کلیدی مهم سایت شما لینک شود، Dofollow باشد و … پس از مشخصه های لینک بد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لینک شدن کلمه مهم کلیدی سایت: مثلا اگر سایت در مورد سئو هست، در همه جا به کلمه سئو لینک می‌شود، این لینک غیر طبیعی و بد اطلاق می‌شود، زیرا کاربران معمولا چنین کاری نمی‌کنند مگر اینکه پولی دریافت کرده باشند.
 • لینک شدن سایت در تمام صفحات سایت: این هم یکی از مواردی است که باعث می‌شود بک لینک به بک لینک بد تبدیل شود، چون کمتر مدیر سایتی حاضر می‌شود لینک کسی را در تمام صفحات سایت خود قرار دهد مگر اینکه پولی دریافت کرده باشد.
 • لینک شدن صفحه اصلی سایت: اگر همه به صفحه اصلی شما لینک بدهند و به مطالب سایت شما لینک ندهند جای نگرانی است، زیرا این مورد هم باعث می‌شود بک لینک به بک لینک بد تبدیل شود.
 • لینک شدن سایت شما در سایت غیرمرتبط به موضوع سایت: معمولا کاربران در سایت خود لینک‌هایی را قرار می‌دهند که با موضوع وبلاگشان مرتبط باشد، اگر موضوع سایت شما در مورد بهینه سازی سایت باشد و در آن سایت اسب فروشی را لینک کنید، طبیعی است که بک لینک بد است.
 • لینک شدن سایت در سایت های کپی بردار و بی کیفیت: همانطور که سایت‌های بی کیفیت خودشان کیفیت چندانی ندارند، لینک‌هایی که از آنها به سایت شما ارسال می‌شود نیز بد است و اگر آن سایت‌ها اسپم باشند، حتی باعث می‌شود در شرایطی به رتبه سایت شما آسیب برساند.
 • لینک شدن سایت به صورت مخفی: لینک‌ها را قرار می‌دهند تا کاربران ببینند و از آن استفاده کنند، ولی زمانی که لینک  مخفی باشد و قابل نمایش نباشد، Backlink غیرطبیعی است.

شایان ذکر است اگر در موارد فوق لینک شما Nofollow باشد، رتبه سایت شما هیچ نخواهد دید.

بک لینک Nofollow و Dofollow چیست؟

لینک های Nofollow لینک‌هایی است که در rel آن مقدار Nofollow باشد، زمانی که شما لینک سایتی را به این حالت قرار دهید، روبات گوگل از شکستن پیج رنک شما بر روی این لینک خروجی جلوگیری می‌کند و به راحتی می‌توانید تبلیغات متنی به صورت نوفالو در سایت خود قرار دهید و اما لینک های Dofollow یا Follow… این مورد برعکس نوفالو است؛ اگر لینکی مقدار rel آن Nofollow نبود، Dofollow یا Follow است و نیاز نیست مقدار Dofollow و Follow را در rel قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تفاوت لینک فالو و نوفالو را مطالعه نمایید.

جمع بندی

بک لینک‌ها تاثیر قابل توجهی در رتبه بندی صفحات وب دارند و موتورهای جستجو به طور جدی آنها را بررسی میکنند. بک لینکهای طبیعی اثر مثبت، غیرطبیعی اثر منفی و اسپم اثر خنثی دارند. بک لینکهایی که به صورت فالو ارائه شده باشند، باعث بهبود اعتبار صفحه و پیج رنک آن خواهند شد.

خوشحال خواهیم شد نظریات و تجربیات خود را در مورد بک لینک بیان کنید.

همچنین بخوانید
پست مهمان چگونه می تواند به استراتژی های سئو ما کمک کند و آیا استفاده از آن از دیدگاه گوگل کار درستی است؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم.
لینک سازی چند مرحله‌ای روشی در لینک‌سازی است که در آن برای لینک‌های سایت لینک می‌سازیم. هدف این کار قدرت بخشیدن به لینک‌هایی است که به صورت مستقیم به سایت داده شده‌اند تا page rank آنها افزایش پیدا کرده و به سایت اصلی منتقل شود. 
لینک بیلدینگ و ایده سطل سوراخ که به صورت فرضیه ای در زمینه لینک سازی و لینک های خروجی سایت مطرح می شود.
نتیجه فعالیت در شبکه اجتماعی و تاثیر آن در سئو سایت و قرار گرفتن در رتبه های بالای گوگل، آیا شبکه های اجتماعی در سئو تاثیر گذارند؟
captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
مددی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 01 آذر 1401

سلام سایتی هست که شبیه گوگله. شما می تونید لینک های خودتون رو در این سایت به صورت رایگان ثبت کنید. در واقع بک لینک رایگانه ادرس سایت: goodgoogle.ir/send-link کلا لینک، عنوان و توضیح دو خطی میخواد! پیشنهاد من به شما

علي شهبازي
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام تأثير بك لينك به صفحه أصلي بيشتر است يا صفحه داخلي !؟ بعنوان مثال : يك صفحه با نام دانلود تلگرام را ميخواهيم سئو كنيم ؛ بك لينك به صفحه دانلود بدهيم يا صفحه أصلي كه لينك صفحه دانلود تلگرام در آن هست ؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

در موضوع بک لینک ها اصلی به نام وزن بک لینک وجود دارد یعنی تمامی صفحات سایت باید به تناسب بک لینک داشته باشن و شما هم باید هم برای صفحه اصلی و هم برای صفحه اختصاصی یک نرم افزار بصورت جداگانه لینک بسازید.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

برای سوالی که پرسیدید یک جواب ثابت وجود نداره، وبلاگ هایی که به صورت فله ای ایجاد می شوند و هدف آنها صرفا لینک دادن به یک یا چند سایت بخصوص است، توسط گوگل شناسایی شده و شامل پنالتی گوگل می شوند. اما اگر وبلاگ هایی باشند که مطالب مفید دارند، اعتبار مناسبی در گوگل دارند و در برخی از مطالب به سایت شما لینک می دهند و از طرف دیگر صرفا هدفشان دادن لینک به یک سایت خاص نیست، می تواند در بهبود رتبه سایت موثر باشد.

بهنام
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

با سلام و عرض ادب برای گرفتن بک لیک و انتشار مطالب سایت اگر تعدادی زیادی وبلاگ البته در سرویس های مختلف وبلاگدهی برای سایت ایجاد کنیم و در آنها پست های سایت منتشر کنیم و کلمات کلیدی را به سایت اصلی لینک کنیم 1-آیا تاثیر مثبت یا منفی در رتبه سایت و یا رتبه کلمات کلیدی داره 2-آیا از نظر گوگل بک لینک طبیعی حساب میشه و اینکه آیا اصلا ارزشی داره که ما وقت بزارم و حداقل ماهی 1 یا 2 بار تمام این وبلاگ ها را آپدیت کنیم چون تعداد وبلاگ های ایجاد شده حدود 50 تا هست ممنون میشم پاسخ بدید اگر مفید نیست یا تاثیر منفی داره این همه وقت نزاریم با احترام

رضا
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام عالی بود واقعا مطلب خوب و آموزنده ای بود انشالله موفق باشید

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

علیک سلاممتشکرم.

حمید تجلی
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

لینک روزانه لینک مفیدی برای سئو است یا خیر؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

اگه منظورتون لینکدونی باشه به خاطری که آدرس جدید به سایت افزوده میشه و ایندیکس بالا میره و در نتیجه بازدید بالا میره میتونه مثبت باشه.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

علیک سلامدر قدم نخست، کاری که کردید اشتباه هست! ولی اگه خواسته باشید لینکهای آلکسا افزایش پیدا کنه باید صبر کنید تا آلکسا شناسایی کنه؛ در ثانی شناسایی هم که شد و زیاد هم که بود به هیچ دردی نمیخوره…و در مورد درخواست آخرتون؛ خودتون مقالات آموزشی رو بخونید و وبلاگتون رو بررسی کنید.موفق باشید.

افغان پرواز
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

به نظر بنده بک لینک ها خوبند به شرطی که اولا از سایت های مرتبط گرفته بشهدوما لینک به صفحه ای از سایت باشه نا صفحه اصلیدر ثانی افراط نکنیدبه مرور به تعداد بک لینک های خود اضافه کنیدوقتی یه سایت تازه تاسیس توی یک ماه ۱۵۰۰ تا بکلینک می گیره این تابلوه که اسپم می کنه

محمد الهی
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

با سلام خدمت شما دوست عزیز بنده جدیدا یه وبلاگی زدم که حدود۵ تا لینک کردم به صورت های سنتی و اتوماتیک ولی در رتبه الکسام در قسمت لینک هام عدد ۰ رو نشون می ده ممنون می شم اگه هر چه سریعتر راهنماییم کنیدو اینکه اگه لطف کنید به وبلاگم سربزنید و نکات مهم برای افزایش بازدید اشاره کنیدبا تشکر ممنون

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

پاسخ قسمت اول سوالتون:در شبکه های اجتماعی مختلف (جهانی) عضو باشید و لینک های خودتون رو اشتراک بگذارید.پاسخ قسمت دوم سوالتون:فرض کنید سایت شما در مورد سئو هست، حالا اگه در تمام جاها با عبارت سئو لینک بشید، مشکوکه و از رتبه شما کاهش میده

سحر قریشی
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلامچرا از اسم افغان سئو استفاده کردید؟افغانی هستید؟واقعا افتخار فارسی زبانانید.

الهه
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

چطوری با سایت ها اجتماعی بک لینک کنیممنظورتون از استفاده نکردن کلمات کلیدی چیه،؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

علیک سلامببینید قسمت فعالیت در شبکه های اجتماعی و لینک بیلدینگ تایید میشه ولی شما کارهایی میکنید که نقض قوانین گوگل رو میکنه. سعی کنید کپی نکنید، منظم بروز کنید، اسپم نکنید، زیاد از کلمات کلیدی استفاده نکنید و …در مورد سوال اخیرتون هم بگم که فیسبوک هیچ ضربه ای به سایت نمیتونه بزنه… موفق باشید.

سعید
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام من ۱۵ روز پیش یک وبلاگ زدم ۱۳ تا پست هم در مورد محصولاتی که میخواستم تبلیغ کنم گذاشتم عکسهاش رو هم تک تک آپلود کردم با کلمات کلیدی و لینک داخلی فرداش با ۲۰ تا وبلاگ فرعی بک لینک هم بهش دادم تو اون فرعی ها آپلود و کلمات کلیدی رو رعایت کردمدو روز پیش یکی از کلمات کلیدیم اومد صفحه اول من هم اومدم یه پست تو فیسبوک و ۲ تا وبلاگ فرعی هم درست کردمو بک لینک دادم به وبلاگ اصلیم ولی امروز دیدم نه تنها اون کلمه کلیدی صفحه اول نیست بلکه تو صفحه ی ۲۴ پیداش کردم . سریع رفتم اون دو سه تا وبلاگ فرعی دو روز پیشمو پاک کردم مطلب فیسبوک رو هم پاک کردمخواستم بدونم الان چه اتفاقی برا وبلاگم میافته ؟ این دو تا بک لینک دو روز پیشم خراب بوده که همچین اتفاقی افتاده یا دلیل دیگه ای داشته ؟ الان باید چکار کنم دقیقا ؟؟مرسی از پاسخگویی شما

MortzeA
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلاماقا من نفهمیدم ! بالاخره برای افزایش سایت باید چیکار کنیم؟ بک لینک که گفتی خوب نیست یا باید انفالو باشه خوب اگه انفالو بزاریم تاثیری داره؟ بعد لینک کردن هم که میگید مفید نیست پس چه گلی بگیریم! سایت ها و فروم های بزرگ اجازه نمیدن کسی بالا بیاد حتی اگه مطالب خاص بزاری یه جور هنرمندانه کپی میکنن خودت نمیفهمی مال خودته چه برسه موتور جستجو !یه پیشنهاد بدی ممنون میشم.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام، سعی کنید سایتتون رو با مطالب با کیفیت و بدون کپی به صورت منظم بروزرسانی کنید، و از شبکه های اجتماعی قوی لینک بگیرید و در اون شبکه ها فعالیت داشته باشید و اندکی صبر کنید تا نتیجه زحمات خود را ببینید.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلاملینک های پرداختی به راحتی توسط گوگل شناخته شده و خرید لینک به هیچ صورتی پیشنهاد میگردد.

شهاب زارع
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلامخرید بک لینک ها از افراد معتبر و دارای نمره بالا هم پیشنهاد نمیشود؟مثل خرید از سایت فایور : <a href="http://fiverr.com/alanletsgo/like-and-suggest-your-facebook-fan-page-or-website-to-my-4000-active-and-loyal-facebook-friends" rel="nofollow">http://fiverr.com/alanletsgo/like-and-suggest-your-facebook-fan-page-or-website-to-my-4000-active-and-loyal-facebook-friends</a>ممنون پیشاپیش

جوجو تمز
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلامبرام یادآوری شد ممنون

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

خیر پیشنهاد نمیشه.

Erfan
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

ﺳﻼﻡ ﺑﺒﺨﺸﻴﺪ ﺍﺯ ﺳﻮﺍﻻﺕ ﺯﻳﺎﺩ ﻣﺎﺍﮔﻪ ﻛﺪ ﺍﻳﻔﺮﺍﻡ ﺩﺭ ﻗﺎﻟﺐ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺎﺷﻪ ﺳﺎﻳﺖ ﺩﺭ ﻟﻴﺴﺖ ﺳﻴﺎﻩ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺭﻓﺖ ﻭ ﺍﻳﻦ ﻛﻪ ﺯﻣﺎﻥ ﺍﺑﺪﻳﺖ ﺭﻧﻚ ﮔﻮﮔﻞ ﻛﻲ ﻫﺴﺖ

ali
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

تبادل لینک تاثیر داره؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام، علت واضح است، گوگل سایتهای که لینک خریداری میکنند را شناسایی میکند، و از رتبه آنها کم میکند. چقدر گفته شد لینک خریداری نکنید؟!

Reza
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام…ممنون…از مقاله مفیدتون…من بک لینک خریدم.. چند روزی به صفحه دوم گوگل اومدم با عنوان و آدرس بک لینکی که سفارش داده بودم..ولی درحال حاضر دیگه با اون عنوان و آدرس تا صفحه ۲۰ گوگل هم نبودم..مشکل از چی میتونه باشه…

erfan
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﺭﻭﺷﻲ ﺟﺪﻳﺪ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﺭﺗﺒﻪ ﭘﻴﺪﺍ ﻛﺮﺩﻡﺩﺭ ﺳﺎﻳﺖ ﻛﺎﻣﻨﺖ ﻣﻲ ﺩﻱ ﻭ ﺍﺩﺭﺱ ﺳﺎﻳﺖ ﺍﺕ ﻭﺍﺭﺩ ﻣﻴﻜﻨﻴﻢﺍﻳﻦ ﺭﻭﺵ ﺧﻮﺑﻪ

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

تا حد کمی میتونه تاثیر گذار باشه؛ ولی سعی کنید بیش از اندازه این کار را نکنید که خوب نخواهد بود.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام، لینکهای که عوض شده دوباره به همان آدرس ایجاد کنید، یا ریدارکت ۳۰۱ کنید، البته زمانی که ریدارکت میکنید نظر به قدرت و اهمیت سایت کمی زمان بر هست.

محمد
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام سایت من حذف شد و من با بک آپی که داشتم بالا آوردم ولی لینک های ورودی از گوگل اشتباه است چیکار کنم لازم به ذکره که ۳۱۳ تا مطلب تو سایت دارم اگه همه رو بخوام با افزونه Redirect اوکی کنم زمان بر هست چی کار کنم؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید ایرانی ها همش حرف پول رو میزنند ببینیم افغانها چطور هستند

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام؛ با افزونه اینکارو انجام ندادم، به صورت دستی لینک کردم. شما میتونید از افزونه Automatic SEO Links جهت اینکار استفاده کنید.

omidi
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

مفید بود ممنون

محمّد مهدی نادری
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلام.یک سؤال داشتم.چه افزونه‌ای برای اینکه مثلاً هر جا کلمه‌ی «پیج رنک» بود، آن کلمه را به مطلب پیج رنک لینک بدهد نصب کرده‌اید؟

سید محمد عباسی
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

ممنون. اما بهتر است کاربری که به وبسایت شما مراجعه می‌کند، تجربه کاربری خوبی دریافت کند! به عنوان مثال در همین نظر من باید فیلد امنیتی را پر کنم! و این برای کاربر شما اصلا خوشایند نیست. تجربه‌ی کاربری چه در دنیای مجازی و چه در دنیای حقیقی همیشه مهم است. کاربر شما باید در وبسایت شما احساس امنیت، اعتما و راحتی کند. تا دفعات بعد، وبسایت شما جز اولیت هدف او باشد، برای رفع نیاز‌هایش. با تشکر از مطالبتون و موفقیت روز افزون شما .

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 22 آذر 1402

ممنون بابت نظر مفیدی که دادین

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.