حذف URL از گوگل

گاهی صفحه ای که در گوگل رتبه ای دارد را حذف میکنیم. دلایل زیادی ممکن است باعث حذف چنین صفحه ای شود. بعد از حذف صفحه، گوگل مدتی برای حذف آن از نتایج جستجو زمان نیاز دارد. برای آنکه گوگل آدرس صفحه را زودتر از صفحه نتایج حذف کند میتوانیم از ابزار حذف URL از گوگل استفاده کنیم.
هدف حذف یک صفحه از نتایج گوگل عدم مواجه با خطای 404 در صورت حذف فیزیکی صفحه میباشد. معمولا اگر صفحه سایت بصورت فیزیکی حذف نشده باشد بجای استفاده از این ابزار برای حذف از نتایج گوگل از ابزار متا Robot استفاده میشود.
بنابراین میتوان عدم مواجه با خطای 404 را مهمترین دلیل حذف صفحه از گوگل دانست. یک مسئله مهم دیگر این است که معمولا هر صفحه با کلمه کلیدی خاصی در گوگل دارای رتبه است. شاید ما بخواهیم صفحه ای را حذف کنیم اما بندرت پیش می آید که بخواهیم در کلمه کلیدی خاصی در که قبلا برای آن برنامه ریزی و تلاش کرده ایم. دیگر در گوگل نباشیم. بنابراین با حذف صفحه مد نظر صفحه دیگری را با همان کلمه کلیدی ایجاد میکنیم. طبق قوانین گوگل دو صفحه با یک کلمه کلیدی نمیتوانند در گوگل رتبه داشته باشند. بنابراین باید یکی از  این صفحات حذف شود که قاعدتا صفحه ای است که قبلا آنرا بصورت فیزیکی حذف کرده ایم.
آموزش حذف آدرس URL سایت از گوگل
برای استفاده از ابزار حذف URL از گوگل کافیست وارد اکانت خود در وبمستر و سایت مد نظر شده و از بخش Index گزینه Google URL Remove را اجرا کنیم. با اجرای این دستور صفحه مد نظر بصورت کامل از نتایج جستجو حذف خواهد شد.
گوگل به مدیران سایت امکان انصراف از درخواست حذف URL از گوگل را میدهد. اما بهتر است که قبل از حذف URL از گوگل کمی با صبر و حوصله تصمیم بگیریم تا نیازی به لغو درخواست حذف نباشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.