سایت GTMetrix

سرعت سایت خود را آنالیز کنید و سایت خود را سریعترکنید. این شعار سایت  GTMetrix از هر توضیحی بهتر میتواند ماهیت این سایت را برای ما توضیح دهد.
سایت GTMetrix و سنجش سرعت سایت چه اهمیت برای ما دارد
اگر در زمینه سئو مطالعه داشته باشید. قطعا متوجه شده اید که در مقالات خارجی مدام راجع به کند بودن اینترنت موبایل حتی در حالت 3g و نیاز به تغییراتی در سایت برای افزایش سرعت بارگذاری در مبایل شده اید. توجه داشته باشید که سرعت اینترنت موبایل 3g حدود 6 مگابایت بر ثانیه است این درحالی است که اینترنت مخابرات در ایران از سرعت 256 کیلوبایت در ثانیه شروع میشود. بنابراین ما در ایران با کاربرانی روبرو هستیم که سرعت اینترنت آنها از پایین ترین سرعتی که در مقالات خارجی برای اینترنت متصور هستند پایین تر است.
این موضوع نشان میدهد که طراحی سایت هایی که بسرعت بارگذاری شوند. در ایران بسیار حائز اهمیت است. هر عاملی که بی جهت سرعت بارگذاری صفحات را کاهش دهد باید از سایت حذف شود.
سایت GTMetrix چه امکاناتی به ما ارائه میدهد
سایت GTMetrix در سادگی هر چه تمام تر با یک نوار ورود آدرس از شما آدرس سایت را دریافت کرده و اطلاعات کاملی از عواملی که سرعت سایت شما را کاهش داده اند به شما ارائه میدهد. بعد از ورود آدرس سایت میتوانید صفحه مرورگر را به پایین اسکرول کرده و با کلیک روی تب YSlow با کلیه عواملی که باعث کندی سایت شده اند آشنا شوید.
بعد از یافتن عواملی که باعث کند شدن سایت شده اند. میتوانید نسبت به برطرف کردن این موارد اقدام کنید. برخی شرکت های طراحی سایت در ایران رعایت طراحی سایت بر اساس حداکثر سرعت را نمی کنند و مثلا از پلتفرم بوت استرپ در سایت استفاده کرده و سپس با الگویی متفاوت از بوت استرپ اقدام به ریسپانسیو کردن سایت می کنند. چنین مشکلاتی را به فراوانی میتوان در سایت های ایرانی یافت. شایع ترین مشکلی که در سایت های ایرانی وجود دارد استفاده از دو فایل بوت استرپ در سایت های یک زبانه است.
یکی از ابزارهای بسیار عالی در سایت  GTMetrix ارائه ابزارهای سایت بصورت api است. شما میتوانید با ایمیل خود بعنوان نام کاربری و شماره api دریافتی آمارهای سایت GTMetrix را در سایت خود داشته باشید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.