تولید محتوا برای کسب و کارهای کوچک

از زمان شروع تجارت الکترونیک شرکت‌های کوچک نسبت به پذیرش تکنیک‌های بازاریابی و تولید محتوا کندتر بوده اند. در صورتی که کسب‌وکارهای بزرگتر برای نتیجه گیری سریعتر تکنیک‌های جدید را به راحتی می پذیرفتند. امروزه با توجه به اهمیت و گسترش سئو و بحث بهینه سازی سایت ، نیاز است تا هرکس در زمینه‌ی فعالیت تجاری خویش دانش خود را برای بازاریابی محتوا ارتقا دهد ، چرا که در غیر این صورت قادر به رقابت با سایرین نخواهد بود.

در دنیای امروز، کسب و کارهای کوچک برای موفقیت بیشتر و جلب توجه مشتریان، باید از تولید محتوا بهره ببرند. تولید محتوا می تواند به کسب و کارهای کوچک در موارد زیر کمک کند:

 • شناخت بیشتر کسب و کار: تولید محتوا می تواند به کسب و کارهای کوچک کمک کند تا برند خود را در میان مشتریان و مخاطبان هدف خود معرفی کنند.
 • جذب مشتریان جدید: تولید محتوا می تواند به کسب و کارهای کوچک کمک کند تا مشتریان جدیدی جذب کنند. محتوای جذاب و مفید می تواند باعث شود تا افراد بیشتری با کسب و کار شما آشنا شوند و از محصولات و خدمات شما استفاده کنند.
 • افزایش فروش: تولید محتوا می تواند به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک کند. محتوای آموزشی و تبلیغاتی می تواند باعث شود تا مشتریان بیشتری از محصولات و خدمات شما آگاه شوند و آنها را خریداری کنند.
 • ارتباط با مشتریان: تولید محتوا می تواند به کسب و کارهای کوچک کمک کند تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند و آنها را حفظ کنند. محتوای تعاملی و جذاب می تواند باعث شود تا مشتریان با کسب و کار شما احساس نزدیکی بیشتری داشته باشند.

انواع محتوا برای کسب و کارهای کوچک

انواع مختلفی از محتوا وجود دارد که کسب و کارهای کوچک می توانند از آنها استفاده کنند. برخی از انواع محتوای محبوب برای کسب و کارهای کوچک عبارتند از:

 • مقالات وبلاگ: مقالات وبلاگ می توانند برای ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند به مخاطبان هدف استفاده شوند.
 • محتوای تصویری: محتوای تصویری مانند تصاویر، ویدیو و اینفوگرافیک می تواند برای جذب توجه مخاطبان و ارائه اطلاعات به آنها استفاده شود.
 • محتوای صوتی: محتوای صوتی مانند پادکست و کتاب صوتی می تواند برای ارائه اطلاعات و سرگرمی به مخاطبان استفاده شود.

چگونه تولید محتوا کنیم؟

برای تولید محتوا برای کسب و کار کوچک خود، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • هدف خود را تعیین کنید: قبل از شروع تولید محتوا، باید هدف خود را تعیین کنید. آیا می خواهید برند خود را معرفی کنید؟ مشتریان جدید جذب کنید؟ فروش خود را افزایش دهید؟ یا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید؟
 • مخاطبان خود را بشناسید: باید بدانید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و به دنبال چه چیزی هستند. این به شما کمک می کند تا محتوایی تولید کنید که برای آنها مفید و جذاب باشد.
 • محتوای خود را تحقیق کنید: قبل از تولید محتوا، باید در مورد موضوع خود تحقیق کنید تا اطلاعات دقیق و مفیدی ارائه دهید.
 • محتوای خود را تولید کنید: پس از تحقیق، می توانید شروع به تولید محتوا کنید. محتوای خود را واضح، مختصر و جذاب بنویسید.
 • محتوای خود را منتشر کنید: پس از تولید محتوا، باید آن را در مکان های مناسب منتشر کنید. می توانید محتوای خود را در وب سایت، وبلاگ، شبکه های اجتماعی و سایر کانال های آنلاین منتشر کنید.

تولید محتوا یک فرآیند مستمر است. باید به طور مرتب محتوای جدید تولید کنید تا مخاطبان خود را جذب و حفظ کنید. همچنین باید محتوای خود را به روز نگه دارید تا همیشه برای مخاطبان شما مفید و جذاب باشد.

تولید محتوا، بازاریابی محتوا

7 نکته مهم در تولید محتوا برای کسب‌وکارهای کوچک

در ادامه به هفت نکته برای ایجاد محتوای مناسب برای small bussiness ها اشاره می کنیم. با رعایت این نکات می‌توانید نتایج مناسبی از بازاریابی محتوایی برای رشد کسب و کار خودتان ایجاد کنید.

۱- تقویم تولید محتوا ایجاد کنید

هنگامی که زمان خاصی را به تولید محتوا اختصاص دهید و تعداد مشخصی محتوا به صورت ماهیانه ایجاد کنید اولین گام برای پیشرفت در زمینه ی بازاریابی الکترونیکی را به درستی برداشته اید. تنها ۴۴% افراد برای ایجاد محتوا برنامه ریزی کرده و زمان مشخصی را به آن اختصاص می دهد ، این در حالی است که ۶۶% دیگر از نداشتن زمان برای رسیدگی به محتوای سایت خود شکایت دارند.

۲- راهکارهای مفید را بیابید

قبل از آنکه در سایت های دیگر به دنبال سرنخی از راهکارهای مفید باشید ، مروری بر مطالب قبلی خود داشته باشید و در بین آنها ماهیت محتوای پرمخاطب را بیابید. در این زمینه می توانید از گزارش های آنالیتیکز و وبمستر تولز استفاده کنید و صفحاتی که بیشترین ترافیک را به خود اختصاص داده اند و کلمات کلیدی محبوب را پیدا کنید .

با استفاده از ابزارهایی مانند AddThis می توانید بلاگ ها و مطالبی که بیشتر به اشتراک گذاشته شده اند را بیابید این کار دیدگاه مخاطبان شما را واضح تر بیان می کند وشما را در انتخاب بهترین موضوع برای ایجاد محتوا راهنمایی می کند.

ااستفاده از این ابزار به همان میزانی که برای راهنمایی شما ارزشمند است ، ساده نیز هست. شما با استفاده از داده های به دست آمده از آنها نه تنها می توانید مروری بر تکنیک هایی که در گذشته کارآمد بوده اند داشته باشید بلکه می توانید چشم اندازی از استراتژی های آینده ی خود نیز به دست آورید.

برای پیدا کردن بهترین راهکار کافی است مطالب پربازدید قبلی خود را بازبینی کنید.

۳- گرایشات جامعه را بشناسید و اخبار مرتبط با آنها را در سایت خود قرار دهید

رسانه های اجتماعی نیز می توانند ایده های زیاد و نسبتا خوبی را در اختیار شما قرار دهند. ایجاد محتوا در رابطه با موضوعات محبوب یا جمع آوری اخبار در این زمینه می تواند بسیار کمک کننده باشد. مدتی است که توییتر مرجع مناسبی برای معرفی تیترهای محبوب به شمار می رود ، فیسبوک هم در این زمینه از شروع امسال اقداماتی را آغاز کرده است. ترندزمپ (trendsmap) برای دستیابی به موضوعاتی که در محدوده ای خاص محبوب هستند نیز بسیار مفید است. این ابزار می تواند اخباری را که در منطقه ی جغرافیایی مشخص مخاطب بیشتری دارد را روی نقشه نمایش دهد.

محتوای خود را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار داده و آن را در همه ی ابعاد ارتقا دهید. موضوعات بحث برانگیز را انتخاب کنید و آن ها را به وسیله ی ویدئو ها و تصاویر مختلف جذاب کنید.

۴- تحقیق کنید

با تحقیقات جزئی در بین سایت های مختلف می توانید خبرهای مفیدی تولید کنید. با درک موضع مصرف کنندگان در صنایع مختلف می توانید مقالات مورد نظر آنها را ایجاد کنید. با ایجاد مطالب محبوب به صورت اتوماتیک تعداد اشتراک گذاری ها بالا رفته و به تبع آن بک لینک دریافت خواهید کرد.

با استفاده از SurveyMonkey Audience و Google Consumer Surveys که هر دو ابزاری در باب بررسی سلیقه ی مخاطبان هستند می توانید به راحتی اطلاعات ارزشمندی درباره ی موضوعاتی که برای مخاطبان جذاب تر است به دست آورید.

۵- استفاده از محتوای تصویری

با وجود اینکه محتوای متنی برای ایندکس شدن در موتورهای جستجو مناسب است ، اما همیشه محتوای تصویری برای مخاطبان محبوب تر بوده است. به طور طبیعی ۹۰ درصد اطلاعاتی که در مغز ذخیره می شوند به صورت تصویری هستند و با توجه به این موضوع محتوایی که در آن از تصویر استفاده شود ۹۴ درصد بیشتر از سایر مطالب بازدید کننده را به سمت خود جذب می کند.

یکی از تحقیقات MarketingSherpa در این زمینه نشان می دهد ساده ترین روش تولید محتوا ایجاد محتوای تصویری است. اینفوگرافیک ها در کنار محتوای متنی بسیار جذاب و مفید واقع می شوند ، چرا که افراد ابتدا با نگاهی اجمالی به آن می توانند پیش زمینه ی کاملی از موضوع مورد بحث پیدا کنند و سپس به خواندن جزئیات مقاله بپردازند. در صورتی که متن های بدون تصویر معمولا مخاطب را جذب نکرده و بسیاری از افراد حوصله ندارند به صورت خلاصه وار متن را بررسی نمایند.

۶- وبلاگ ویدئویی ایجاد کنید

ویدئو ساختن نیز یکی از راه های تولید محتوای با کیفیت است. طی بررسی های انجام شده ۷۸ درصد افرادی که به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند حداقل هفته ای یکبار به صورت آنلاین ویدئو تماشا می کنند و ۵۵ درصد این افراد روزانه از این ویدئوها بازدید می کنند.

ایجاد بلاگ ویدئویی کار هزینه بر یا زمانگیری نیست. پر کردن ویدئو کوتاه بسیار ساده است و حتی می توان با دوربین های غیر حرفه ای یا حتی دوربین های موبایل نیز این کار را انجام داد.

بلاگ های ویدئویی کمترین ویرایش را شامل می شوند، شما حتی می توانید ویدئوهای خود را به صورت مستقیم روی سایت هایی مانند یوتیوب منتشر کنید. یکی از تحقیقات Animoto حاکی از آن است که تولید ویدئو می تواند تا ۷۳ درصد موجب خرید محصول یا سفارش خدمات از جانب بازدید کننده شود.

بازاریابی محتوا، تولید محتوا، مدیریت محتوا

۷- اهداف محتوای خود را تغییر دهید

اگر پیدا کردن موضوع مورد نظر و تحقیق و بررسی آن برای شما خیلی وقتگیر است ، مطالب مختلفی که تا الان تولید کرده اید جمع بندی و برای هدف و موضوع مورد نظر خود آنها را دسته بندی کنید. به این ترتیب پکیجی از مطالب مختلف حول محور مشخص خواهید داشت.

بررسی مجدد پست های قبلی و ویرایش و به روز رسانی آنها می تواند روش دیگری برای تغییر هدف محتوا باشد. ویرایش محتوای قبلی به وسیله ی نتایج جدید به دست آمده و روش های نوین علاوه بر اینکه بسیار کارآمد است ، آسان و سریع انجام می گیرد.

نتیجه گیری

بازاریابی محتوا هم اکنون یکی از اجزاء سئو محسوب می شود. به این ترتیب علاوه بر مخاطبان قدیمی ، بازدیدکنندگان جدید نیز به اشتراک گذاری مطالب تشویق می شوند. برای تجارت های کوچک تثبیت جایگاه و به روز رسانی ایده ها و تولید محتوا به صورت منظم کار دشواری است. در مجموع درک استراتژی های تولید محتوای مناسب و همگام بودن با آخرین تاکتیک های جذب مشتری بهترین مسیر برای ارتقای جایگاه و تثبیت موقعیت تجارت شماست.

همچنین بخوانید
CTR یا نرخ کلیک چیست؟ چگونه نرخ کلیک سایت خود را افزایش دهیم؟ در این مقاله به طور کامل به مفهوم CTR و نحوه افزایش آن می‌پردازیم.
با تکنیک های برتر SEO 2023 در سئو24 آشنا شوید و آن را در استراتژی سئو قرار دهید و ترافیک وب سایت را به حداکثر برسانید:E-E-A-T، محتوای مفید و اعتبار نویسنده.
ChatGPT چیست و چرا سئوکاران باید به آن اهمیت دهند؟ چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی چگونه کار می کند و چه کارهایی می تواند انجام دهد؟ این مطلب از سئو24 را بخوانید.
در این مطلب از سئو24 به اهمیت لینکسازی داخلی، تکنیک ها و بهترین شیوه های لینکسازی داخلی برای سئو در سال 2023 نگاهی بیندازید.
captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
اخذ ایزو
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

خلی متشکر-ممنون

ali
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

مرسی از مطلب خوبتون

علیرضا
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

سلامعلت اینکه سایت شما تو الکسا رتبه خوبی داره ولی کلمات کلیدی مشخصی نداره چیست ؟ چرا سایتهایی با رتبه ۱۵ میلیون به بالا، تو الکسا کلمات کلیدی دارند ؟

آریا
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

ممنون.

mali
ارسال شده در : یکشنبه 15 اسفند 1400

مفید و با ارزش و البته تحلیلی منطقی و درست

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.