معرفی وبسایت به موتورهای جستجو

معرفی وبسایت به موتورهای جستجو مانند گوگل ضرری به سایت نخواهد زد. اصولا گوگل به کاربران امکان میدهد هر چند بار که میخواهند سایت خود را به گوگل معرفی کنند. اگر سایت قبلا در گوگل ثبت شده باشد که ثبت سایت نادیده گرفته شده و در غیر این صورت سایت به گوگل اضافه میشود.
اصولا گوگل چندان به درخواست عدم ثبت در گوگل وفادار نیست و اگر سایتی در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشد در گوگل هم ثبت خواهد شد. به این ترتیب به ندرت ممکن است لازم شود سایتی به گوگل معرفی شود.
اما اگر یک سایت جدید راه اندازی کرده اید و هنوز در شبکه های اجتماعی بصورت جدی فعالیت نکرده اید میتوانید بسادگی آن را به گوگل معرفی کنید تا در بانک داده گوگل لیست شود.
تا زمانیکه سایتی در موتور جستجو ثبت نشده باشد رتبه ای هم نخواهد گرفت. اما همانطور که گفته شد نیازی به ثبت دستی سایت در گوگل یا سایر موتورهای جستجو نیست. اگر سایتی محتوای خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کند براحتی در گوگل شناخته خواهد شد. تجارب منتشر شده از سئو کاران نشان میدهد که حتی اشاره به سایت بدون لینک دادن به آن در سایت ها و شبکه های اجتماعی باعث ثبت سایت درگوگل میشود.
ثبت سایت در موتورهای جستجو بصورت گسترده مثلا ثبت سایت در 300 موتور جستجو در بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجوی مهم تاثیری نمی گذارد. با توجه به اینکه سه موتور جستجوی گوگل، یاهو، بینگ توسط اغلب کاربران در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. پیشنهاد میشود که سایت خود را به همین سه موتور جستجو معرفی کنید.
 از طرفی اگر مالک و یا مدیر یک سایت هستید میتوانید برای معرفی سایت خود به این موتورهای جستجو از ابزار های وبمستر استفاده کنید. به این ترتیب علاوه بر ثبت سایت خود در این موتورهای جستجو میتوانید آمارهای مربوط به سایت خود را نیز دریافت کنید. با کمک این آمارها میتوانید سئو سایت خود را بهینه کنید. برای استفاده از وبمستر گوگل به آدرس /www.google.com/webmasters/tools/ و برای ثبت سایت در وبمستر بینگ به آدرس www.bing.com/toolbox/webmaster  مراجعه کنید با ثبت سایت در بینگ بصورت اتوماتیک سایت در یاهو نیز ثبت خواهد شد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.