افزایش رتبه سایت

افزایش رتبه سایت معمولا به افزایش رنک سایت در گوگل اشاره دارد. گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است. اما نباید موتورهای جستجوی دیگر را فراموش کرد.
اهمیت افزایش رتبه سایت بر کسی پوشیده نیست. امکان افزایش ترافیک سایت، افزایش تعامل با کاربران، افزایش فروش کالا و خدمات همگی از مزایای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو محسوب میشود.
افزایش رتبه سایت در گوگل
گوگل اعلام کرده است که در سال 2018 بیشترین تمرکز گوگل بر روی هم خوانی هر چه بیشتر واژه های جستجو شده و محتوا خواهد بود. به این ترتیب برای افزایش رتبه سایت در گوگل تحقیق کلمات کلیدی و اطمینان از واژه هایی که مخاطب جستجو می کند اهمیت بالایی دارد.
از طرف دیگر الگوریتم رنک برین Rank Brain گوگل توجه زیادی به رفتار مخاطب دارد. گوگل بخوبی میداند که درصدی از کاربران ممکن است چندین لینک را در تب های مختلف باز کنند و سپس بسراغ تک تک آنها بروند. بنابراین صرف بازشدن یک لینک و بازماندن آن در یک تب جدا گانه بدون دریافت فکوس ملاک جذابیت محتوا برای گوگل نخواهد بود. محتوای جذاب باید کاربر را به تعامل با سایت وادار کند. کاربر باید مطالب صفحه شما را خوانده و بسراغ مطالب مرتبط برود.
بالابردن رتبه سایت چگونه انجام میشود
هنگامیکه یک سایت جدید را ایجاد می کنید. خواهید دید که برخی صفحات سایت بسختی در گوگل رتبه دریافت می کنند. برخی دیگر به محض ایجاد در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر می شوند. برخی دیگر رتبه های بسیار متغییری دارند. و برخی بدون هیچ دلیل بصورت متناوب از نتایج جستجو حذف و دوباره ظاهر می شوند. همه اینها نشان میدهد که بالابردن رتبه سایت روز به روز سخت تر میشود. الگوریتم های گوگل روز به روز پیچیده تر شده و سایت ها روز به روز با تکنیک های سئو بیشتر آشنا میشوند و رقابت را سخت تر خواهند کرد.
بهبود رتبه گوگل
هنگامیکه صفحه ای در گوگل شناسایی شد و رتبه ای دریافت کرد برای بهبود رتبه در گوگل باید مراحل مختلفی را انجام دهیم. از جمله این مراحل میتوان به ایجاد لینک داخلی در صفحات سایت، بهینه  کردن سئو داخلی، تبلیغ آن در شبکه ای اجتماعی و... اشاره کرد.

همچنین بخوانید
لینک سازی (Link Building) چیست؟ چگونه لینکسازی بر افزایش ترافیک سایت و آگاهی برند تاثیر دارد؟ این مطلب از سئو24 را بخوانید تا با اهداف لینک بیلدینگ آشنا شوید.
هینه سازی نرخ تبدیل (Conversion Rate Optimization) چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کنیم؟ در این مطلب از سئو24 با اهمیت CRO، تکنیک ها و ابزارهای انجام آن آشنا می شوید.
بهترین روش‌های سئو ویدئو برای افزایش احتمال نمایش ویدیو سایت در نتایج جستجو را در این مطلب از سئو24 بخوانید.
آیا Pogo Sticking فاکتور رتبه بندی است؟ آیا پوگو استیکینگ همان بانس ریت است؟ و آیا این موضوع جای نگرانی دارد؟ این مطلب از سئو24 را بخوانید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.