goolge URL removal

وقتی صحبت سئو و بهینه سازی سایت مطرح است تمام توجه ها به قرار دادن هرچه بیشتر صفحات در نتایج جستجوی گوگل  است. اما گاهی لازم است صفحاتی که در گوگل ایندکس شده و رتبه دارند را از گوگل حذف کنیم.
بعنوان مثال یکی از دوستان ما در کرج یک شرکت طراحی سایت راه اندازی کرده است. هنگام تولید صفحات او ابتدا صفحه اصلی را به کلمه کلیدی طراحی سایت اختصاص داد و برای رقابت در کرج صحفه ای به عنوان طرحی سایت کرج  ایجاد کرد. اما بعد از مدتی نظرش تغییرکرد و صفحه اصلی سایت را با کلمه کلیدی طراحی سایت در کرج سئو کرد. برای این منظور باید صفحه طراحی سایت کرج را از گوگل حذف  می کرد.
برای همه ما ممکن است این مشکل پیش بیایدکه بخواهیم صفحه ای از سایت خود را تغییر دهیم. ممکن است سیاست های سئو ما تغییر کند. یا آنکه صفحه ای که درگوگل رتبه گرفته است محتوای خلاف آنچه در نظر ماست داشته باشد.ابزار Google URL removal برای حذف صفحات از نتایج جستجو کاربرد دارد. با کمک این ابزار میتوان صفحه ای را به طور کامل از نتایج جستو حذف کرد. برای کار با این ابزار باید سایت در گوگل وبستر ثبت شده باشد. ثبت سایت در گوگل وبمستر رایگان است و بیش از چند دقیقه برای ثبت نام زمان لازم نیست. اگر سایت در وبمستر ثبت شده باشد برای حذف صفحه مد نظر از گوگل وبمستر کافیست که از پنل سمت چپ از قسمت Google index ابزار Google URL removal را انتخاب کنیم.
نکته ای که باید به آن توجه داشت این استکه میتوان با کمک کد های متا Robot نیز صفحه را از نتایج گوگل حذف کرد. تفاوت این دو روش در این استکه وقتی از ابزار Google URL removal استفاده می کنیم که صفحه ما دیگر وجود خارجی ندارد. ولی گوگل همچنان آنرا در نتایج جستجو نمایش میدهد. در حالیکه کاربرد متا Robots وقتی است که صحفه وجود دارد ولی به دلایلی نمیخواهیم در نتایج گوگل ظاهر شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.