نشانه گذاری Markup

زبان های برنامه نویسی از یک سری کد ها برای تعریف بخش ها مختلف برنامه استفاده می کنند. مثلا در اغلب زبان های برنامه نویسی برای ایجاد یک شرط از دستور if… else...endif استفاده میشود. در طراحی سایت از زبانی به نام HTML استفاده میشود. زبان HTML یک زبان نشانه گذاری یا Markup  است. زیرا که برای تعریف بخش های مختلف از نوعی نشانه گذاری خاص خود استفاده می کند. مثلا برای نوشتن یک پاراگراف از تگ <P>…</p> استفاده می کند.
زبان نشانه گذاری یا Markup چیست؟
Markup توالی کاراکترهایی یا نمادهایی است که در مکان خاصی از یک متن یا در یک فایل متنی درج میگردد. Markup نحوه پرینت یا نحوه نمایش فایل متنی را مشخص میکند. یا اینکه بطور کلی ساختار فایل را مشخص می کند. اجزاء زبان نشانه گذاری markup تگ نام دارد.
Markup ها در واقع نشانه گذاری هایی هستن که به کامپیوتر کمک می کنند تا یک متن را به نمایش بگذارد. زبان های Markup توسط انسان قابل خواندن هستند. زیرا که در واقع تگ های Markup متن اصلی را دربر میگیرند و بنابراین براحتی توسط انسان خوانده میشود.
هدف زبان های نشانه گذاری یکسان کردن کد نویسی توسط همه کاربران بوده است. سایتی که استاندارد های Html را ارائه میدهد W3c میباشد. در این سایت کلیه تگهای استاندارد تعریف میشوند و نحوه بکارگیری و تعریف آنها مشخص می شود. اگر کدی در این سایت معرفی نشده باشد بهتراست که از آن استفاده نکنیم. مثالا در بسیاری از منابع سئو گفته شده است که از صفت rel=”publisher” برای لینک به شبکه های اجتماعی استفاده کنید. در حالیکه این صفت توسط سایت W3c تائید نشده است.
زبان Html به مرور زمان تغییراتی در تگ های خود داده است. اما با توجه به ساختار این زبان حتی اگر کاربران از نسخه های قبل این زبان استفاده کنند و یا حتی اگر بطور کلی تگی را اشتباه وارد کنند. با پیام خطا مواجه نمی شوند. بلکه در نهایت قسمتی از متن بدرستی نمایش داده نمی شود. اگر در قسمت تعیین نسخه زبان Html نسخه صفحه را Html5 انتخاب کنید این خطایابی ها با دقت بسیار بالایی صورت میگیرد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.