مزایای CDN

CDN مخفف واژه content delivery network به معنی شبکه توزیع محتوا میباشد. در شبکه توزیع محتوا بجای آنکه یک سرور خاص میزبان سایت باشد. چندین سرور بصورت گسترده میزبانی سایت را به عهده دارند.
مزایای استفاده از CDN در سایت های اینترنتی چیست
اگر شبکه توزیع محتوا یا CDN بین المللی باشد. کاربران از هر جای دنیا که به سایت مراجعه کنند. سایت با سرعت بالا اجرا خواهد شد. در CDN فاصله بین سرور و مخاطب نهایی کاهش میابد و به این ترتیب سرعت دریافت اطلاعات نیز بالا خواهد رفت.تصور کنید که شخصی از کره جنوبی سایتی در آمریکا را بازکند و روی لینک دانلود عکسی کلیک کند. اگر سایت مقصد از سروری در آمریکا به این کاربر بخواهد پاسخ بدهد. قطعا زمان انتظار کاربر برای دریافت اطلاعات درخواستی بالا میرود.
حالا تصور کنید همان سایت بجای آنکه در سروری در آمریکا میزبانی شود. در یک سیستم CDN در سرتاسر دنیا میزبانی میشود. به این ترتیب کاربر بجای ارسال درخواست به سرور آمریکا به سرور کره ای درخواست ارسال می کند. به این ترتیب سایت با سرعت بسیار بالاتری به کاربر پاسخ خواهد داد.سایت هایی مانند فیسبوک و بازیهایی آنلاین برای میزبانی سایت ها و نرم افزارهای خود از CDN بهره میبرند به این ترتیب میتوانند به کاربران خود در سرتاسر دنیا در حداقل زمان ممکن پاسخگو باشند.
هر چه قدر که تعداد سرورهای یک سیستم CDN بیشتر باشد درصد دردسترس بودن سایت بیشتر میشود. به این درصد اصطلاحا UPTIME میگویند که بصورت ماهیانه بیان میگردد. مثلا میگویند سایت در ماه گذشته  در 99 درصد مواقع در درسترس بوده یا UPTIME بوده است.پیاده سازی یک سایت بر روی سیستم های CDN کمک میکند که سایت بتواند به دایره وسیعتری از مخاطبان از نظر جغرافیایی خدمات دهد. برخی از سیستم های CDN بصورت بین المللی فعالیت می کنند و برخی بصورت کشوری. بسته به وسعت مخاطبین سایت میتوان از هر کدام از این دو نوع سیستم CDN بهره برد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.