Rich Snippet چیست

اگر مدتی در زمینه سئو فعالیت کرده باشید قائدتا با واژه Rich Snippet آشنا هستید. در غیر اینصورت اگر در نتایج جستجو، سایت هایی را مشاهده کرده اید که عکس محصول و یا تعدادی ستاره و اطلاعات اضافه ای علاوه بر اطلاعات روتین سایت ها در نتایج جستجو داشته اند به این قبیل اطلاعات اضافه Rich Snippet می گویند.بهترین راهنما برای Rich Snippet را در سایت  developers.google.com/search/docs/data-types خواهید یافت در این سایت میتوانید مثال های زیادی برای نحوه تولید Rich Snippet ها بیابید.
Rich Snippet را به نام های دیگری هم ممکن است ببینید از جمله نام های Structured data وMark Up را در سایت های مختلف مشاهده خواهید کرد.Rich Snippet ها به سایت ها کمک می کنند تا با وجود داشتن رتبه پایین تر نسبت به رقبا کلیک بیشتری از رقبا دریافت کنند.
Rich Snippet چه کاربردی دارد
نتایج عادی گوگل را Normal Snippet میگویند. در این نتایج یک لینک یک آدرس صفحه و یک توضیح را مشاهده می کنیم. در Rich Snippet ها علاوه بر این موارد اطلاعات اضافه ای مانند عکس محصول و رتبه سایت از نظر مخاطبان و نام نویسنده و... را مشاهده خواهیم کرد.اما کاربرد این اطلاعات اضافه در نتایج جستجو در چیست: هنگامی که کاربران در صفحه نتایج جستجو سایتی را با این اطلاعات اضافه مشاهده می کنند. احتمال کلیک کردن روی این قبل لینک ها افزایش می یابد.
چگونه Rich Snippet را به سایت خود اضافه کنیم
سایت گوگل در آدرس developers.google.com/search/docs/data-types اطلاعات کاملی از نحوه بکارگیری Rich Snippet در اختیار شما قرار میدهد. غیر از این منبع میتوانید به سایت Schema.org نیز مراجعه کنید.
Rich cards چه تفاوتی با Rich Snippet دارد
Rich cards تکنولوژی مشابهی با Rich Snippet ها دارند. ولی این دو را نباید باهم اشتباه گرفت. Rich cards ها برای نمایش اطلاعات اضافه در هنگام جستجو با موبایل میباشند. به این ترتیب میتوان بصورت کلی گفت که Rich cards نوعی Rich Snippet برای موبایل هستند

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.