آنالیز رقبا

آنالیز رقبا یکی از مراحل اولیه در کمپین های سئو است. شرکت هایی هستند که این مرحله را نادیده گرفته و بسراغ تحلیل کلمات کلیدی میروند. آما درک جایگاه رقبا به ما برای درک جامعتری از اهداف و نقاط قوت و نقاط ضعف خود کمک می کند.
مزایای آنالیز رقبا
با انجام آنالیز رقبا متوجه خواهیم شد که:  برنده رقابت بر سر جایگاه بهتر در نتایج جستجوی طبیعی گوگل (نتایج گوگل منهایی نتایج نمایش داده شده برای تبلیغات کلیکی گوگل) در تجارت ما چه کسی است. کدام کلمات کلیدی برای تجارت ما با ارزش هستند. کدام استراتژی تولید بک لینک در کسب و کار ما بهتر عمل می کند. با این تحلیل ها میتوانیم بهترین تصمیمات را برای بهبود جایگاه خود در گوگل را اتخاذ کنیم.
مزایای تجزیه و تحلیل رقبا در انتخاب استراتژی های سئو
راهکار های سئو بسیار متنوع هستند و هر کدام از این راهکارها نیز به شیوه های مختلف قابل اجرا هستند. تجزیه و تحلیل رقبا در سئو بسیار مهم است زیرا که داده های بدست آمده از این تجزیه و تحلیل به ما خواهند گفت که کدام استراتژی های سئو در صنعت ما بهتر عمل می کنند و برای شروع باید از کجا برای بهبود رتبه کلمات کلیدی خود شروع کنیم.
تجزیه و تحلیل رقبا به ما کمک می کند که فعالیت های سئو سایت خود را اولیت بندی کنیم. همچنین برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی و انتخاب بهترین کمپین ها به ما اطلاعات مفیدی خواهد داد.
آنالیز رقبا ما را با نقاط ضعف و قدرت آنها آشنا می کند. به این ترتیب میتوانیم برای پشت سر گذاشتن آنها برنامه ریزی کنیم و میزان منابع برای پیشی گرفتن از رقبا را تعیین کنیم.
شناسایی اولین گام در آنالیز رقبا
اولین گام در آنالیز رقبا شناسایی آنها است. برای شناسایی رقبا باید تعیین کنیم برای کلمات کلیدی مد نظر ما رقیبان اصلی چه کسانی هستند ممکن است سایتی چهار رتبه اول را بررسی کند و سایتی ده رقیب اول را مورد بررسی قرار دهد. این بستگی به مدیران سایت دارد. ولی بررسی حداقل چهار رقیب اول الزامی است.
هنگام شناسایی رقبای کلمات کلیدی علاوه بر استفاده از ابزارهای آنلاین و جستجو در گوگل از مشتریان خود نیز بپرسید که چه کسانی رقیب آنها هستند. معمولا مشتریان نگران کسب کارهایی  هستند که در همسایگی آنها فعالیت می کنند. در حالیکه در اینترنت بزرگترین رقیب آنها ممکن است از شهر دیگر و یا حتی کشور دیگری باشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.