موتور جست و جو

موتور جست و جو وظیفه یافتن سایت های مرتبط با کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربران را دارد. با توجه به تعداد بالای سایت ها در سراسر دنیا عملا بدون وجود موتورهای جستجو استفاده از وب غیر ممکن است. موتورهای جستجو وظیفه ارائه بهترین نتیجه ممکن برای پاسخگویی به خواسته مخاطبان خود را نیز دارند.
انواع موتورهای جست وجو
موتورهای جستجو را در دسته بندی های مختلفی لیست کرده اند. از دسته بندی بر اساس زبانی که پشتیبانی می کنند تا دسته بندی بر اساس محدودیت جغرافیایی. سه موتور جستجوی اصلی وجود دارد. که بیشتر کاربران در دنیا از این سه موتور جستجو برای یافتن اطلاعات خود استفاده می کنند. این موتورهای جستجو عبارتند از Google,yahoo,bing. از میان این سه موتور جستجو گوگل از همه آنها پر کاربرد تر است.
اگر بدنبال جایگزینی برای موتور جستجوی گوگل می گردید لیست زیر 14 موتور جستجو برای جایگزینی گوگل را معرفی کرده است:
1-    Bing
2-    DuckDuckGo
3-    Quora
4-    Dogpile
5-    Vimeo
6-    Yandex
7-    Boardreader
8-    WolframAlpha
9-    StartPage
10-    Ask.com
11-    SlideShare
12-    Addict-o-matic
13-    Creative Commons Search
14-    Giphy
بسیاری از این موتورهای جستجوی معرفی شده فقط دامنه محدودی از وبسایت ها را بررسی میکنند. بطور کلی اگر این سایت ها را بررسی کنید خواهید دید که گوگل براحتی از همه آنها قدرتمند تر عمل می کند. امکانات اولیه گوگل مانند جستجو به همه زبانها، جستجو بر اساس سایت، عکس، ویدئو، کالا، نقشه،... در بیشتر این سایت ها دیده نمی شود.
موتور جست وجو گوگل
شاید بهترین منبع برای شناخت نحوه کار موتورجست و جو گوگل کتاب How Google Works نوشته Eric Schmidt و Jonathan Rosenberg باشد. اگر بخواهیم یک نگاه کلی به گوگل بیاندازیم با یک موتور جستجوی حرفه ای که در عین سادگی در ظاهر طراحی شده است روبرو خواهیم شد. امکانات متعدد مانند فیلتر Safe mode برای فیلتر کردن سایت های ویژه بزرگسالان، امکان جستجوی حرفه ای و امکان جستجو در میان عکس ها و ویدئو ها و نقشه ها و...، امکان سفارشی سازی گوگل بر اساس خواست ها و نیاز های شخصی باعث شده است که گوگل یکی از محبوب ترین موتورهای  جستجو در دنیا باشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.