شبکه توزیع محتوا

هنگامیکه برای اولین بار با واژه شبکه توزیع محتوا روبرو شدم. به یاد کش افتادم. در کش تعداد سرور اطلاعاتی از سایت که بیشتر مورد درخواست است را در خود نگه میدارند تا سرعت دسترسی کاربر به این اطلاعات افزایش یابد. کش ها معمولا فاصله کمتری با کاربر از سرور اصلی دارند.
در شبکه توزیع محتوا تعداد سرورها و توزیع آنها بسیار گسترده است و تمام اطلاعات سایت را در خود نگه میدارند به این ترتیب هنگامیکه کاربر در خواستی را ارسال می کند نزدیکترین سرور به او پاسخ خواهد داد.
فاصله مکانی سرور از کاربر در سرعت پاسخگویی سرور موثر است. این مسئله دلیل اصلی ایجاد شبکه توزیع محتوا بوده است. با کم کردن فاصله سرور از کاربر سرعت پاسخگویی سرور به کاربر در شبکه توزیع محتوا افزیش میابد. به این ترتیب رضایت کاربر حفظ شده و ماندگاری کاربر در سایت تضمین میشود. عدم پاسخگویی سرور در زمان مناسب به کاربر از دلایل اصلی افزایش نرخ خروج کاربران از سایت است.
شبکه توزیع محتوا چیست و چه مزایایی دارد؟
بجای آنکه یک سرور مشخص میزبان اطلاعات سایت باشد. سرورهایی در سرتاسر دنیا میزان آن اطلاعات هستند. به این ترتیب کاربران با سرعت بالاتری به اطلاعات دسترسی دارند. بهترین مثال برای شبکه توزیع محتوا بازی های آنلاین روی سایت و موبایل است. این بازی های آنلاین عملا بدون شبکه توزیع محتوا بسیار کند اجرا میشود. مثلا بازی معروف کلش اف کلنز Clash of clans در خود ایران هم سرورهایی را خریداری کرده بود تا کاربران ایرانی با سرعت بیشتری به بازی دسترسی داشته باشند.
از مزایایی شبکه توزیع محتوا میتوان به این نکته اشاره کرد که علاوه بر افزایش سرعت پاسخ دهی به مخاطب سایت بصورت همیشگی در دسترس است. اصولا در دسترس بودن سرور را بصورت درصد بیان میکنند. در شبکه توزیع محتوا اگر نخواهیم بگوییم درصد در دسترس بودن سایت صد در صد است باید بگویم در 99 درصد مواقع سایت در دسترس میباشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.