وبمستر

وبمستر webmaster کسی است که محتوا و ساختار یک وبسایت را ایجاد می کند. مدیریت کامپیوتر سرور و برنامه های کاربردی فنی وبسایت نیز به عهده وبمستر است.
وبمستر کیست
شرکت های مختلف تعریف های مختلفی از وبمستر  webmasterدارند. در یک شرکت کوچک وبمستر webmaster از تمام تکنولوژی های مربوط به وب مراقبت می کند. در یک شرکت بزرگ یک وبمستر به Html و یا به زبان های برنامه نویسی آشنا است. یک وبمستر فنی معمولا مدیریت سمت سرور سایت را به عهده می گیرد.
در یک شرکت کوچک وبمستر webmaster مسئول ایجاد سایت و قراردادن آن روی سرور است. ممکن است این سرور در شرکتی جداگانه قرار داشته باشد. ممکن است حتی طراحی سایت بصورت کامل توسط یک شرکت خارجی انجام شود و سایت تحویل وبستر داده شود. تا اطلاعات مورد نظر مشتری درون آن قرار گیرد.
گاهی ممکن است افرادی را که دیزاین کلی سایت را تعیین می کنند. بعنوان وبمستر شناخته شوند. برخی شرکت های طراحی سایت افرادی را برای تعیین سیاست های کلی وبسایت بعنوان وبمستر بکار میگیرند.
وب مستر در شرکت های بسیار بزرگ
وب مستر webmaster در شرکت های بسیار بزرگ یک تیم از افراد مختلف است که هرکدام مدیریت بخشی از سایت را بعهده دارند.
تیم وب مستر webmaster در شرکت های بسیار بزرگ بر طراحی سایت و سیاست های کلی سایت نظارت دارند. تیم وب مستر در این شرکت ها وظیفه مدیریت  افرادی که زیر ساخت های سایت را انجام میدهند را نیز به عهده دارد. طراحان سایت نیز زیر نظر وب مستر ها فعالیت می کنند. ممکن است برای بخش محصولات سایت شخصی بصورت مستقل بعنوان وب مستر فعالیت کند و مدیریت بخش فروش سایت را بعهده داشته باشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.