بازاریابی محتوا

برای بررسی بازاریابی محتوا اول باید تعریف خود را از بازاریابی و محتوا مشخص کنیم. تا با در دست داشتن تعاریف مشترک بتوانیم برای برداشتن قدمی به سوی توسعه بازاریابی محتوا نیز برنامه ریزی کنیم.
محتوا چیست؟
اگر واژه content را در لغت نامه گوگلGoogle translate  جستجو کنید. متوجه خواهید شد که هیچکدام از تعریف های انگلیسی آن مفهوم محتوا را القا نمی کند. و تمام تعاریف مفهومی نزدیک به رضایت مندی و خوشحالی دارند.
در فرهنگ لغت آکسفرد Oxford اولین توصیفی که با آن مواجه میشویم حالت جمع عبارت Contents است و معنی و مفهوم محتوا کاملا از آن قابل برداشت است.
اما خود محتوا چیست؟ در فرهنگ لغت آکسفرد Oxford محتوا به چیزی که محتوی چیزی است تعریف شده است. به این ترتیب محتوا دارایی یک شیئ است.
محتوا در وب عبارت است از هر عنصری که حاوی پیامی برای مخاطب است. این عنصر میتواند متن، عکس، فیلم و... باشد.
بازاریابی چیست؟
بازاریابی عبارت است از یافتن بازار جدید برای فروش کالا و یا توسعه میزان فروش کالا در بازار موجود.
با مشخص شدن این دو تعریف می توانیم بازاریابی محتوا را نیز تعریف کنیم.
بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا در معنای کلی عبارت است از یافتن کاربرانی که بصورت فعالانه با مطالب سایت ما در ارتباط هستند. با توجه به اینکه سایت های مختلف محتواهای متفاوتی دارند. بازاریابی محتوا برای سایت های مختلف گاها تعابیر متفاوتی خواهد داشت. مثلا یک سایت فروش محصولات اینترنتی برای بازاریابی محتوا باید بر روی افزایش فروش محصولات تمرکز کند. درحالیکه یک سایت ارائه خدمات انتشار رایگان ویدئو باید بر روی افزایش مخاطبان ویدئو های سایت تمرکز کند.
کانتنت مارکتینگ content marketing و محتوای با ارزش
بازاریابی به شیوه های سنتی روز به روز تاثیر کمتری در فروش ایجاد می کند. یک بازارایاب که به آینده فکر می کند باید به راهکارهای جدید بیاندیشد.
در کانتنت مارکتینگ content marketing ما با یک رویکرد استراتژیک روبرو هستیم. در این رویکرد استراتژیک تمرکز بر روی تولید و توزیع محتوای با ارزش و جذاب است. این محتوا بصورت مرتبط و سازگار با نیاز مخاطب تولید میشود و  برای جذب و نگهداری مخاطب خاص برنامه ریزی میشود. در نهایت کانتنت مارکتینگ میزان سودآوری مخاطبان را افزایش میدهد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.