اینفوگرافیک

اینفوگرافیک در فرهنگ لغت به معنای: نمایش بصری داده ها و یا اطلاعات بصورت یک جدول و یا یک نمودار است.
اگر بخواهیم برای درک صحیحی از اینفوگرافی بسراغ دانشنامه ویکی پدیا برویم با این تعریف مواجه خواهیم شد: اینفوگرافی یک ترکیب از اطلاعات و گرافیک است که در آن اطلاعات بصورت گرافیکی ارائه میشوند. داده ها و اطلاعات در اینفوگرافی به سرعت و با وضوح کامل به مخاطب منتقل میشوند. اینفوگرافی ها میتوانند توانایی ما را در تشخیص الگوهای بصری را افزایش دهند. اینفوگرافی اخیرا برای برقراری ارتباطات جمعی نیز توسعه یافته است.
اگر بخواهیم اینفوگرافیک را به زبان خودمانی ترجمه کنیم باید بگوییم که : اینفوگرافیک در واقع گرافیک اطلاع رسان است. هدف اینفوگرافیک ساده کردن پیام در یک تصویر است. تا سرعت انتقال آن به کاربر افزایش یابد و در ضمن ماندگاری مطلب در ذهن مخاطب افزایش یابد.
تعریف کاربردی اینفوگرافیک
اینفو گرافیک عبارت است از ترکیب عناصری مانند متن، عکس، نمودار، جدول و حتی ویدئو برای انتقال پیام. با اینفوگرافیک یا همان گرافیک اطلاعاتی می توان مسائل پیچیده را بصورت سریع و قابل درک ارائه داد.
اینفوگرافیک یا گرافیک اطلاعاتی را میتوان به سه جزء تقسیم کرد:
•    داده های تصویری از یک داستان
•    یک ابزار برای آموزش و اطلاع رسانی
•    یک روش برای تبلیغ یک برند تجاری
محبوبیت اینفوگرافیک بحدی افزایش یافته است که اخیرا شاهد بکارگیری آن در اخبار کشورهای مختلف بعنوان طرح سرمقاله هستیم. ( اخبار مهم روز و مانند آن )
اینترنت همواره بعنوان بستری برای ارائه داده های پیچیده مبتنی بر داستان و گرافیک مطرح بوده است اما اخبار هم بتازگی وارد عرصه استفاده از اینفوگرافیک شده است.
تعریف اینفوگرافیک از نظر گرافیکی
اینفوگرافیک یک شکل ارتباطی است که از گرافیک و متن بصورت توامان استفاده می کند. متن و تصویر در اینفوگرافیک مکمل همدیگر هستند. این دو در اینفوگرافیک بخشی از یک کل هستند. و درصورت جدا کردن آنها درک پیام مد نظر غیر ممکن میشود.
اهمیت اینفوگرافیک در وب
هدف هر وبسایتی از ارائه هر گونه محتوایی جذب مخاطب است و اینفوگرافیک نشان داده است که در ترغیب مخاطب به ارتباط موثرتر با سایت کمک می کند.
اینفوگرافیک بصورت وسیله ای برای اغوای کاربران برای ماندگاری بیشتر در سایت نیز تعریف شده است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.