متا تگ Robots

حتما نام Robot.txt را شنیده اید. این فایل از دسترسی موتورهای جستجو به بخش هایی از سایت جلوگیری می کند. فایل Robot.txt یک فایل امنیتی نیست و منابعی که توسط آن از دسترس گوگل خارج شده اند ممکن است توسط گوگل بررسی شوند.
اگر بخواهید صفحه ای بصورت کامل از نتایج جستجو خارج شود. باید از متا تگ Robots استفاده کنید. ربات های گوگل با مشاهده این متا تگ در هد Head سایت بطور کلی صفحه را کنار گذاشته و هیچ رتبه ای به آن در موتور جستجو نمی دهند.
طراحان سایت ممکن است از سایت W3school برای اطمینان از صحت یک کد استفاده کنند و با عدم مشاهده متا تگ Robots در این سایت به صحت مطالب شک کنند. توجه کنید که منبع رسمی ارائه کدهای استاندارد وب سایت W3c است و در صفحه https://support.google.com/webmasters/answer/93710 میتوانید. توضیح رسمی گوگل برای نحوه جلوگیری از ایندکس شدن یک صفحه توسط ربات های گوگل را مطالعه کنید. که در آن به استفاده از متا تگ Robots اشاره شده است.
متا تگ Robots و نحوه صحیح استفاده از آن
برای استفاده صحیح از متا تگ Robots کد زیر را در بخش Head سایت قرار دهید.
<meta name="robots" content="noindex">
اگر تنها میخواهید که ربات های گوگل از ایندکس کردن صفحه خودداری کنند میتوانید کد بالا را بصورت زیر بکارگیرید:
<meta name="googlebot" content="noindex">
به خاطر داشته باشید که استفاده از این روش برای جلوگیری از ایندکس صفحات توسط گوگل میباشد و دسترسی موتورهای جستجو به منابع سایت را محدود نمی کند.
اگر دسترسی به یک صفحه توسط فایل Robot.txt محدود شده باشد دیگر رباتهای گوگل قادر به خواندن متا تگ Robots نخواهند بود.
اگر با تکنیک متا Robots مانع ایندکس شدن صفحه ای شده اید. ولی گوگل همچنان آنرا در صفحه نتایج به نمایش می گذارد. میتوانید در وبمستر دستور Fetch as Google را اجرا کنید تا این مشکل برطرف گردد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

برای سفارش سئو سایت خود، همین الان کلیک کنید.