تعرفه سئو

بسیاری از مدیران کسب و کارها به اهمیت فضای مجازی و اینترنت، به خصوص نقش پررنگ گوگل در تصمیم گیری های مردم پی برده اند، حتی قبل از اقدام برای طراحی یک سایت به فکر دیده شدن آن در صدر نتایج گوگل هستند. اولین و بزرگترین سوال ذهنی که برای هریک از این مدیران ایجاد می شود این است که بودجه لازم برای ارتقا رتبه سایت چقدر است؟ و پس از هزینه مهم ترین دغدغه آن ها اعتماد به یک شرکت معتبر برای انجام تعهدات خود است، با توجه به اینکه هیچ تعرفه ثابتی برای کارسئو وجود ندارد این اعتبار سنجی بسیار دشوار خواهد بود. بله درست است در کارهای خدماتی به خصوص سئو که کاری کاملا تخصصی محصوب می شود هیچ تعرفه ثابتی وجود ندارد و هر شرکت بر اساس میزان تخصصی که در این زمینه دارد و زمانی که برای به ثمر رساندن پروژه انجام می دهد تعرفه اعلام می کند. در ادامه توضیح نحوه روش های مختلف برآورد هزینه برای انجام خدمات سئو آمده است. 

روش های مختلفی برای انجام خدمات سئو وجود دارد :

قبل از اینکه در مورد تعرفه سئو صحبت کنیم باید در نظر داشته باشیم که روش های مختلفی برای انجام خدمات سئو وجود دارد. فعالیت های سئو که مطابق با قوانین و راهنمایی های گوگل انجام می شود را سئو سفید می نامند، برخی از مواردی که در سئو سفید از اهمیت بالایی برخوردار هستند بهبود کیفیت طراحی سایت از نظر سرعت لود شدن صفحات، خروجی قالب، تجربه کاربری، نحوه نمایش سایت بر روی موبایل، ارتباط داخلی صفحات و... است و همچنین تولید محتوای مفید برای کاربر در سئو سفید از اهمیت بالایی برخوردار است. روش های سئو سیاه شامل مواردی می شود که خارج از قوانین گوگل است و اگر گوگل متوجه شود که وب سایتی از این روش ها برای بهبود رتبه سایت خود استفاده می کند، آن سایت را جریمه می کند. استفاده از سئو سیاه می تواند همه زحمات شما بر روی سایت را هدر دهد و باعث نابودی رتبه های سایت شما شود.

تشخیص اینکه سئو کار از چه روشی استفاده می کند، شاید در ابتدا کار ساده ای نباشد اما نوع قراردادهای سئو و همچنین هدف گذاری هایی که انجام می شود می تواند تا حدود زیادی این موضوع را مشخص کند. به عنوان مثال قراردادهایی که صرفا بر اساس رتبه گرفتن سایت بر روی کلمات کلیدی بخصوص انجام می شود و تسویه قرارداد در هنگام کسب رتبه در صفحه اول گوگل است (یا رتبه خاصی در گوگل) قطعا منجر به این موضوع خواهد شد که سئو کار از روش های سیاه مانند خرید بک لینک و... برای بدست آوردن نتیجه استفاه کند. زیرا در صورت استفاده از روش های صحیح و اصولی نمی تواند پروژه را به نتیجه مناسب برساند و مجبور است که چنین کاری بکند!

پروژه هایی که بر مبنای سئو سفید منعقد می شود به صورت درازمدت و سالانه هستند و شخصی که کار سئو سایت شما را انجام می دهد کاملا شفاف به شما گزارش می دهد که وضعیت سایت به چه صورت است و چه برنامه ای برای توسعه آن دارد. از طرف دیگر با افزایش اعتبار سایت در گوگل، رتبه سایت در مجموعه مختلفی از کلمات کلیدی بهبود می یابد و به دلیل ادامه دار بودن قرارداد، سئو کار می داند که اگر از روش های سیاه استفاده کند وضعیت سایت نابود می شود و دلیلی برای این کار وجود ندارد. بنابراین هزینه قراردادهای سئو با توجه به نوع پروژه های انجام شده و همچنین نوع خدماتی که کارفرما از مجری دریافت می کند متفاوت است و نمی توان به طور کلی هزینه شرکت های مختلف را با هم مقایسه کرد.

بنابراین در اولین مرحله باید مطمئن شوید که هدف شما از انجام پروژه سئو چیست؟ آیا میخواهید فروش سایت افزایش پیدا کند یا به دنبال افزایش بازدید هستید؟ آیا صرفا برای قدرت نمایی میخواهید در کلمه خاصی رتبه بگیرید یا هدف دیگری را دنبال میکنید؟ پس از اینکه هدف خود را مشخص کردید، با توجه به نوع خدمات سئو که به شما ارائه می شود می توانید هزینه های مختلف را با در نظر گرفتن کیفیت شرکت های سئو با هم مقایسه نمایید. برای اینکه برآورد تعرفه سئو سایت شما انجام شود، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت سئو بر اساس کلیدواژه 

شیوه اعلام هزینه بسیاری از شرکت های سئو بر این اساس است که با توجه به کلیدواژه ای که شما به آنها معرفی می کنید اعلام هزینه می کنند. این کار نشان دهنده این موضوع است که این شرکت ها هنوز اطلاعات کافی در زمینه سئو ندارند که گوگل با توجه به چه معیارهایی رتبه یک سایت را بالاتر از سایت دیگر در نظر می گیرد. با این روش شرکت سئوکار خود را موظف میکند تا به هر نحو ممکن سایت را روی عبارت موردنظر بالا بیاورد. و مجبور خواهد بود برای اینکه بتواند به تعهدات خود عمل کرده باشد از روش های خطرناک و در اصلاح سئو سیاه استفاده نماید. در صورتی که صاحبان کسب و کار باید بدانند که این روش شاید باعث شود که به صورت موقت در صفحه اول گوگل قرار گیرند اما مطمئنا حضور آنها در صفحه اول گوگل نه تنها دائمی نخواهد بود بلکه از طریق گوگل جریمه خواهند شد و اثرات منفی سئو به مراتب بیشتر از اثرات مثبت آن خواهد بود.

قیمت سئو براساس کلمه کلیدی

 

علاوه بر این موضوع معمولا مدیران شرکت ها بر حسب اطلاعات ناکافی در مورد کلمات کلیدی، انتخاب درستی برای کلمات کلیدی زمینه کاری خود نخواهند داشت و این به عهده شرکت سئو کار است که بتواند با تحلیل درست در بازار رقابت کسب و کار و تحقیق در مورد عباراتی که در زمینه فعالیت خاص بیشترین جست و جو را در میان کاربران دارد، بهترین پیشنهاد ها را در اختیار مشتری قرار دهد. با توجه به اینکه انتخاب کلمات کلیدی درست نیازمند صرف زمان و دقت زیاد است متاسفانه خیلی از شرکت های سئو کار که به صورت تک کلمه ای کار می کنند به این موضوع توجه کافی را ندارند. لازم به توضیح است این روش کار سئو به غیر از ایران در هیچ کجای دنیا کاربری ندارد!

راهکار سئو 24 برای برآورد هزینه و تعرفه سئو

نحوه برآورد هرینه سئو 24 به این صورت است که ابتدا وب سایت مورد نظر را بر اساس گستردگی عبارات کلیدی ، بازار رقابت زمینه فعالیت مورد نظر در فضای اینترنت و هدفی که مشتری دنبال می کند یک پکیج معرفی می نماید. هر پکیجی که به مشتری پیشنهاد شود شامل یک سری از خدمات و ضمانت ها می باشد که بعد از تحلیل و بررسی های اولیه برای مشتری ارسال می گردد. این روش به دلایل زیر از استاندارد بالایی برخوردار است:

  1. قبل از برآورد هزینه زمینه کاری مورد بررسی قرار می گیرد، لذا نسبتا از دقت بالایی برخوردار است.
  2. پکیج پیشنهادی حداقل پکیجی خواهد بود که نتیجه ی مطلوب را برای مشتری ایجاد خواهد کرد.
  3. بررسی اولیه موجب می گردد هزینه های اضافه برای خدماتی که قابل ارائه نباشد دریافت نشود.
  4. اگر پروژه ای با بودجه ی مشتری قابل انجام نباشد تیم کارشناس سئو 24 این موضوع را قبل از برآورد مطرح خواهد کرد.

ارائه پکیج های سئو با تعرفه ای متنوع که بر اساس اهداف مشتری و همچنین میزان رقابت کاری مشخص می شود، باعث می شود که نتیجه گیری مناسب در حوزه سئو انجام پذیرد. در نظر داشته باشید که تاکید زیاد بر روی کلمات کلیدی خاص و برونسپاری پروژه سئو به شرکت ها یا انجام خدمات سئو داخل شرکت، در نهایت باعث می شود که سئو کار مجبور شود از روش های سئو سیاه و خلاف از نظر گوگل پروژه سئو را انجام دهد که راهکاری کوتاه مدت است و در نهایت باعث نابودی وضعیت سایت شما خواهد شد. از طرف دیگر با توجه به گستردگی کلمات کلیدی مختلف و جستجوهای کاربران و همچنین جابجایی رتبه های گوگل، تاکید بر روی کلمات کلیدی محدود باعث می شود که نهایتا نتوانید نتیجه لازم را از سئو سایت خود بدست آورید.

برآورد زمان سئو

علاوه بر هزینه و تعرفه سئو، بیشترین سوالی که برای مشتریان به وجود می آید، این است که چه مدت زمان طول می کشد تا به رتبه دلخواه برسند؟ 
پاسخ این است که هیچ شرکت و سئوکاری نمی تواند ضمانت کند که رتبه یک کلمه کلیدی را به جایگاه موردنظر برساند. زیرا اولا بهینه سازی وب سایت کاری است که مشمول زمان می شود و دوم اینکه، تنها گوگل است که مشخص می کند که سایتی در چه زمانی در چه جایگاهی قرار گیرد. در واقع شخص یا شرکتی که فعالیت سئو سایت شما را انجام می دهد، بر اساس تجربه ای که از قبل دارد می تواند تخمین زمانی داشته باشد، اما اگر در طول زمان انجام پروژه گوگل الگوریتم های جدید ارائه کند یا رقبای شما نیز مشغول به کار باشند، تخمین زمان ممکن است به نتیجه نرسد. در روش کاری سئو 24 ، ما بر اساس وضعیت فعلی سایت شما، برنامه ریزی خواهیم کرد و با توجه به کلمات کلیدی مختلفی که مخاطب و مشتری شما جستجو می کند هدف گذاری انجام می شود. به همین خاطر حتی در ماه های اولیه نیز می توانید تغییرات قابل ملاحظه ای بر روی سایت مشاهده نمایید.

در نظر داشته باشید که طبق راهنمای شرکت گوگل، هیچ شخص یا شرکتی نمی تواند رتبه خاص یا زمان خاصی را برای کلمه کلیدی مشخص به شما تضمین نماید و شرایط رتبه بندی گوگل در اختیار افراد و شرکت های فعال در حوزه سئو نیست. با این حال طبق تجربه ی طولانی مدت سئو 24 در برخی زمینه های کاری و تحلیل های اولیه می توان تخمین زد که حدودا چه زمانی برای دریافت نتیجه مطلوب لازم است.

سئو، پشتیبانی سئو - تعرفه بهینه سازی سایت

 

پشتیبانی سئو

سوال دیگری که ذهن بیشتر مشتریان را درگیر میکند این موضوع است که هزینه پشتیبانی سئو چگونه محاسبه می شود؟
در پاسخ به این دوستان اول این سوال مطرح می شود که پشتیبانی سئو چه معنایی دارد؟ آیا به این معناست که بعد از رسیدن به رتبه دلخواه، بدون اینکه کار روی وب سایت انجام پذیرد سایت در رتبه خود باقی بماند؟ چنین چیزی امکان پذیر نمی باشد، به دو دلیل : اول اینکه وقتی شما سئوی سایت را متوقف می کنید رقبای شما همچنان در حال سئوی وب سایت خود می باشند و شما در این بازار از آنها عقب خواهید ماند و دوم اینکه اگر حتی رقیبی در این کار نداشته باشید، گوگل به صورت مداوم در حال تغییر الگوریتم های خود می باشد. بنابراین اگر قرار است که یک وب سایت در رتبه خود باقی بماند و یا ارتقا رتبه داشته باشد مستلزم این است که به همان میزانی که قبلا روی این پروژه کار انجام میشده است، زمان گذاشته شود . بنابراین باید در پاسخ به این دوستان گفت که چیزی به نام پشتیبانی سئو وجود ندارد و در واقع هیچوقت کار سئو تمام نمی شود.

در واقع خدمات سئو یک فعالیت دراز مدت و همیشگی است و سئو به صورت دائمی باید بر روی سایت انجام شود. از طرف دیگر، کلمات کلیدی محدود نیستند و با فعالیت مداوم بر روی سئو سایت می توانید گستره کلمات کلیدی خود را افزایش دهید و به همین خاطر است که تمامی قرارداد های سئو 24 به صورت سالیانه و درازمدت منعقد می شود. با توجه به نرخ بازگشت سرمایه گذاری مناسبی که فعالیت های سئو دارد، قطعا توقف فعالیت سئو سایت می تواند ضرر قابل توجهی به روند پیشرفت وب سایت شما برند.

ضمانت سئو

و اما سوال آخر این است که با توجه به زمان و هزینه ای که مشتریان صرف می کنند چه ضمانتی وجود دارد تا به نتیجه مطلوب برسند. با وجود اینکه کسب نتیجه در سئو از پیش تعیین شده نیست و نمی توان آن را پیش بینی کرد، اما شرکت سئو 24 با توجه به تجربه کاری بالا و همچنین جلوگیری از هدر رفت زمان و هزینه مشتریان، این ضمانت را می کند که در صورت نرسیدن به نتیجه مطلوبی که در قرارداد ذکر می شود، کل مبلغ هزینه شده را عودت دهد.

 

ضمانت، گارانتی سئو

 

کارشناسان سئو24 با تحلیل و بررسی زمینه کاری شما و تحلیل و آنالیز رقبا و نیازهای مخاطب، راهکارها و استراتژی های مناسب سئو و بهینه سازی سایت را به شما ارائه می دهند و با دریافت بازخورد از نتایج در نهایت بهترین بازدهی لازم را برای شما رقم خواهند زد. البته در نظر داشته باشید که حصول نتیجه مناسب در پروژه های سئو نیازمند همکاری همه جانبه افرادی است که درگیر وب سایت شرکت هستند، به عنوان مثال طراح سایت، تولید کننده محتوا، مسوول فروش و... باید همکاری لازم را جهت حصول نتیجه مناسب داشته باشند تا پروژه به نتیجه برسد.

در نظر داشته باشید که هزینه سئو بر اساس وضعیت وب سایت، قدرت رقبا، هدف گذاری پروژه سئو، وضعیت تیم فنی و محتوایی شما و حجم کاری که باید برای پروژه انجام شود، مشخص می گردد. در صورتی تمایل دارید از هزینه های سئو و بهینه سازی سایت توسط سئو 24 مطلع شوید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 


faq web24
سوالات متداول

نحوه برآورد هرینه سئو 24 به این صورت است که ابتدا وب سایت مورد نظر را بر اساس گستردگی عبارات کلیدی ، بازار رقابت زمینه فعالیت مورد نظر در فضای اینترنت و هدفی که مشتری دنبال می کند، بررسی و یک پکیج معرفی می‌شود. و با توجه با پکیج موردنظر هزینه‌ها مشخص می‌شود. در سایت می‌توانید قیمت هر پکیج را مشاهده کنید

شرکت سئو 24 با توجه به تجربه کاری بالا و همچنین جلوگیری از هدر رفت زمان و هزینه مشتریان، این ضمانت را می کند که در صورت نرسیدن به نتیجه مطلوبی که در قرارداد ذکر می شود، کل مبلغ هزینه شده را عودت دهد.

طبق راهنمای شرکت گوگل، هیچ شخص یا شرکتی نمی تواند رتبه خاص یا زمان خاصی را برای کلمه کلیدی مشخص به شما تضمین نماید و شرایط رتبه بندی گوگل در اختیار افراد و شرکت های فعال در حوزه سئو نیست. با این حال طبق تجربه‌ی طولانی مدت سئو 24 در برخی زمینه های کاری و تحلیل های اولیه می توان تخمین زد که حدودا چه زمانی برای دریافت نتیجه مطلوب لازم است.