تحلیل و آنالیز سایت

تحلیل سایت به چند طریق انجام می شود. ابزارهای بسیاری برای تحلیل و آنالیز سایت وجود دارد که خیلی از آنها رایگان هستند، اما این ابزارها هنوز به اندازه مغز متخصصین پیشرفت نکرده اند و نتوانسته اند جای نیروی انسانی را بگیرند. چرا که خیلی از مواردی که در سایت نیاز به تحلیل و بررسی دارد با ابزارهای کامپیوتری همخوانی ندارد.

منظور از تحلیل و آنالیز سایت چیست؟

وقتی از آنالیز سایت صحبت می کنیم منظور ما بررسی ساختار، تحلیل محتوا و در مجموع امتیاز کاربری سایت است. معمولا آنالیز سایت براساس تکنولوژی و دستگاه های روز دنیا و استانداردهای موتورهای جستجوی که در صدر آنها گوگل قراردارد صورت می گیرد. این تحلیل و بررسی بر اساس نیازها و رفتارهای مخاطب از یک طرف و نکات فنی و تکنیکال که باید در سایت های اینترنتی رعایت شود و امکانات رقبا صورت می پذیرد.

آنالیز سایت، تحلیل سایت

اهمیت تحلیل سایت در چیست؟

اگر شما سایت داشته باشید اما بدون هیچگونه دانش فنی و هدفگذاری نسبت به تکمیل محتوای آن اقدام نمایید، آنچه در آخر برای شما باقی می ماند یک وبسایت بدون مخاطب است. اما در مقابل اگر سایت شما به درستی تحلیل شود و براساس اهداف کسب و کار شما محتوای مرتبط تولید گردد نتیجه ی آن یک سایت حرفه ای با مخاطب مرتبط خواهد بود. 

پیشنهاد می شود در ابتدای راه اندازی سایت تحلیل را انجام دهید که به این ترتیب به مراتب نتیجه ی بهتری خواهید گرفت. اما نگران نباشید، ماهی را هر زمان از آب بگیرید تازه است! زمانی که سایت شما توسط کارشناس حرفه ای تحلیل شود و از تمامی ابعاد مورد بررسی قرار گیرد می توانید مشکلات احتمالی را جبران کنید.

آنالیز سایت چگونه انجام می شود؟

برای تحلیل سایت ابزارهای گوناگونی وجود دارد. برخی به صورت آنلاین آدرس سایت شما را دریافت و در کمتر از چند دقیقه گزارش کاملی از امتیاز بخش های مختلف سایت شما در اختیار می گذارند. برخی دیگر نیز نیاز به کنترل مداوم دارند و با دانش فنی می توان نسبت به گزارش های دوره ای آنها تحلیل کامل تری ارائه داد. 

بهترین روش تحلیل سایت استفاده از ابزارهای تحلیل گر و به کارگیری گزارش های تحلیلی کارشناس مجرب در کنار یکدیگر است.

چرا ابزارهای تحلیل گر برای تحلیل سایت کافی نیست؟

همانطور که توضیح داده شد ابزارها هنوز آنقدر پیشرفت نکرده اند که بتوانند جای نیروی انسانی را پر کنند. در وبسایت ها عوامل و پارامترهای بسیاری باید کنترل و بررسی شود تا امتیازی نسبتا دقیق به آن تخصیص داده شود. اینکه یک ابزار تحلیلگر بتواند به صورت همزمان این پارامترها را کنترل کند امکان پذیر هست ولی همیشه نتیجه ی مطلوب را به دنبال نخواهد داشت. همچنین همیشه پارامترهای تخصصی و فنی برای تحلیل یک سایت کافی نیست، گاهی لازم است برای امتیازدهی به کاربری یک سایت از دیدگاه یک شخص کاملا آماتور به آن نگاه کرد، متاسفانه هنوز ابزاری با این دیدگاه به وجود نیامده است.

تحلیل سایت چقدر زمان می برد؟

بسته به گستردگی سایت از لحاظ ساختاری و محتوایی زمان لازم برای تحلیل یک سایت به صورت کامل متفاوت است. بدیهی است سایتی که به تازگی راه اندازی شده باشد و محتوای زیادی ندارد در مدت زمان خیلی کوتاهی حتی کمتر از 1 ساعت قابل تحلیل خواهد بود اما در مقابل سایت هایی وجود دارد که برای تحلیل و آنالیز آنها به صورت کامل و تخصصی به چندین هفته بررسی تیمی نیاز است.

آنالیز سایت، تحلیل سایت، هزینه تحلیل سایت

قیمت تحلیل سایت

همانطور که در بالا توضیح داده شد تحلیل یک وبسایت علاوه بر روش انتخابی به نوع سایت نیز بستگی دارد، همچنین از آنجایی که تحلیل سایت نیاز به نیروی تخصصی و صرف زمان کافی دارد به هیچ عنوان تعرفه ی ثابتی نمی توان برای تحلیل در نظر گرفت. لذا براساس وبسایت مد نظر و گزارش تحلیلی مورد نیاز برآورد هزینه صورت می گیرد.

سئو24 چگونه تحلیل سایت را انجام می دهد؟

کارشناسان تخصصی ما در زمینه تحلیل وبسایت طی مراحل زیر سایت شما را تحلیل خواهند کرد:

  1. ابتدا باید آدرس سایت خود را جهت برآورد اولیه برای تلگرام شرکت و یا ایمیل ما ارسال نمایید.
  2. بخش مشاوران بسته به نوع گزارش تحلیلی درخواستی شما و وبسایت معرفی شده برآورد هزینه را انجام خواهند داد
  3. پس از عقد قرارداد تحلیل و پرداخت هزینه وبسایت به تیم کارشناسی اعلام خواهد شد.
  4. طی زمانبندی اعلام شده گزارشات تحلیلی برای شما تنظیم و ارسال می شود.